Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

W najbliższą sobotę (21 listopada) obchodzony będzie w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji burmistrz Kazimierz Jańczuk dziękuje konstancińskim pracownikom służb społecznych za zaangażowanie, trud i wysiłek wkładany w codzienną pracę na rzecz mieszkańców naszej gminy.

Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego został ustanowiony na początku lat 90. na mocy ustawy o pomocy społecznej. Postanowienia w tym zakresie powtórzyła nowa ustawa z 2004 r. Jednak geneza tego święta sięga spotkania, które odbyło się w miejscowości Charzykowy w 1989 r., a w którym uczestniczyli m.in. Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego.


Życzenia dla pracowników

Trud pracy konstancińskich pracowników socjalnych dostrzega burmistrz Kazimierz Jańczuk, który z okazji ich święta, w piątek (20 listopada) złożył podziękowania oraz wyrazy uznania za ich codzienną pracę na rzecz mieszkańców gminy. – W tym wyjątkowym dniu życzę Państwu osobistej i zawodowej satysfakcji, realizacji wszelkich zamierzeń, a w życiu osobistym zdrowia i wszelkiej pomyślności – pisze Kazimierz Jańczuk w liście przekazanym na ręce Ewy Michalskiej, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie.

Autor: Agnieszka Jarzębska-Isio

2020-11-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer