Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Umowa na nowy ratusz podpisana

Stało się! W konstancińskim magistracie podpisano umowę na budowę nowego ratusza. Za inwestycję wartą prawie 24,6 mln zł odpowiedzialne jest polsko-hiszpańskie konsorcjum firm. Pierwsze prace mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Długo wyczekiwany dzień w końcu nadszedł. W piątek (14 listopada) Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy podpisał umowę z polsko-hiszpańskim konsorcjum firm, które w ciągu dwóch najbliższych lat wybuduje w Konstancinie-Jeziornie nowy ratusz. – To historyczne wydarzenie – podkreślił Kazimierz Jańczuk. – Poprzednim samorządom nie udało się zrealizować tej inwestycji, my pokonaliśmy wszelkie przeciwności i dzisiaj jesteśmy świadkami ważnego dla każdego mieszkańca wydarzenia.

Właśnie z myślą o nich powstanie nowy urząd. – Obecnie poszczególne wydziały znajdują się w różnych częściach miasta – przyznał burmistrz. – Za dwa lata wszystko będzie w jednym miejscu, dzięki czemu zdecydowanie poprawią się warunki obsługi naszych mieszkańców.
Umowę, wartą dokładnie 24.599.235,25 zł, ze strony wykonawcy sygnował Alejandro Urciuolo Muratti, pełnomocnik konsorcjum firm: "Coprosa Polska Sp. z o.o.", "Construcciones Y Promociones Coprosa S.A.", "Plesmar Sp. z o.o." i "CHM Obras e Infraestructuras S.A." – Realizacja tej inwestycji jest dla nas prawdziwym zaszczytem – zapewnił pełnomocnik firm. – Zrobimy wszystko, aby nasza współpraca układała się jak najlepiej, a budowa ratusza przebiegała zgodnie z harmonogramem.

Nowy urząd stanie na działce między ul. Piaseczyńską a ul. Kolejową. Pierwsze prace ruszą za kilka dni. Budynek został zaprojektowany przez pracownię "Brzozowski Grabowiecki Architekci” z Warszawy.

Autor: Patryk Siepsiak

2014-11-14

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer