Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

W Oborach jest nowe przedszkole

Spełniły się marzenia nauczycieli i maluchów z przedszkola w Oborach. Od czwartku (6 listopada) dzieci uczą się i bawią w nowym, przestronnym budynku. Gmina Konstancin-Jeziorna wybudowała go za ok. 3,5 mln zł.

Na ten dzień czekano z utęsknieniem. Nowa siedziba gminnego przedszkola w Oborach jest już gotowa. Obiekt został w czwartek (6 listopada) oficjalnie otwarty. Na uroczystości, oprócz władz gminy, obecni byli m.in.: radni miejscy, nauczyciele, dyrektorzy gminnych szkół i placówek oświatowych, maluchy i ich rodzice, a także zaproszeni goście. Do Obór przyjechali Joanna Berdzik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Ireneusz Dudziec, doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Edukacji Narodowej. Wszyscy byli pod wrażeniem nowego przedszkola. – Gratuluję gminie podejmowania dobrych decyzji – przyznała Joanna Berdzik. – Inwestycje w edukację są opłacalne. To miejsce pozwala realizować pasje, co z pewnością przełoży się na radość dzieci.

Dumy z wartej ok. 3,5 mln zł inwestycji nie krył Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Kilka tygodni tym otworzyliśmy nowy żłobek, teraz oddajemy do użytku przepiękne przedszkole, a w planach mamy budowę kolejnego - tym razem w Konstancinie-Jeziornie – zapewniał burmistrz. – Zawsze będę zabiegał, by nasze dzieci miały dobre warunki do zabawy, nauki i rozwoju. 

Wzruszenia nie kryła Dorota Kamecka, dyrektor placówki. – Dziękuję burmistrzowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego przepięknego obiektu – podkreśliła. – Nie byłoby go także bez mojej wspaniałej załogi. Dziękuję wam za trud ostatnich dni. Jestem dumna, że mogę wami dowodzić. 

Aby tradycji stało się zadość przedstawiciele samorządu, a także kierownictwo przedszkola uroczyście przecięli wstęgę. Były też wierszyki, tańce i piosenki zaśpiewane przez dzieci, a na koniec zwiedzanie.

W Gminnym Przedszkolu nr 5 w Oborach powstały cztery oddziały dla łącznie stu dzieci. W obiekcie znalazły się m.in. sala zajęć terapeutycznych, sala wielofunkcyjna, kuchnia, gabinet logopedyczny. Jest też nowoczesny plac zabaw, a przed budynkiem - parking. 

Przypominamy, że cały czas trwa nabór uzupełniający do placówki. Na maluchów czeka jeszcze 25 wolnych miejsc. Wszelkich informacji na ten temat udziela dyrektor przedszkola (tel.: 22-754-16-43).

Autor: Patryk Siepsiak

2014-11-07

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer