Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Echa niepodległości w Konstancinie

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Echa niepodległości w Konstancinie" prezentującą związanych z Konstancinem patriotów i społeczników zaangażowanych w walkę o niepodległość. Sobota 2 grudnia godz. 17.00 sala multimedialna w Konstancińskim Domu Kultury.

Wystawa jest podróżą w przeszłość, w czasy rozkwitu niepodległości, która w podwarszawskim Konstancinie była tylko echem wielkiej historii za sprawą cichych i skromnych bohaterów, których trudno byłoby znaleźć w świecie współczesnym, hałaśliwym i pełnym nadętego patosu, który był obcy tym, co tę wolność i niepodległość wywalczyli dla narodu polskiego. Towarzyszyły im nie fanfary, akademie, wojskowe capstrzyki, ale zacisza tutejszych domów skrytych w balsamicznym lesie, dające cień a nade wszystko spokój i wypoczynek po trudach walki, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Autorami wystawy są pisarze i varsavianiści Tadeusz W. Świątek oraz Rafał Chwiszczuk. 
Wystawa potrwa do 28 stycznia 2018 r.

Projekt realizowany przez Fundację Cultus we współpracy z Konstancińskim Domem Kultury. Zadanie wsparte finansowo przez Gminę Konstancin-Jeziorna.

Wernisaż: sobota, 2 grudnia 2017, godz. 17:00. Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 (sala multimedialna). Wstęp wolny.

Autor:

2017-11-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer