Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Klub Miłośników Kultury Francuskiej

Klub Miłośników Kultury Francuskiej zaprasza na spotkania. Odbywają się one raz w miesiącu w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15. Początek o godz. 18.30. 

„Instytut Francuski w Polsce: Zaczytaj się we Francji!” to temat, który klubowicze omówią już w czwartek, 30 stycznia o godz. 18.30. Gościem będzie Frédéric Constant, bibliotekarz zamieszkały w Polsce od prawie dwudziestu lat, kierownik Mediateki w Instytucie Francuskim w Warszawie. Odpowiada za politykę wydawniczą Ambasady Francji w Polsce, współpracę francusko-polską w dziedzinie książki i literatury, a zwłaszcza za program translatorski im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Co roku śledzi realizację kilkudziesięciu tłumaczeń spośród 650 tytułów francuskich wydawanych w Polsce. 

Podczas kolejnego spotkania, 13 lutego o godz. 18.30 profesor historii sztuki Maria Poprzęcka opowie o „Nieznanych arcydziełach”. Natomiast 19 marca o godz. 18.30 gościem będzie Justyna Sobolewska, krytyczka literacka i dziennikarka związana z tygodnikiem „Polityka”, która zaprezentuje „Francuskie nagrody literackie”. Wstęp wolny.


Klub Miłośników Kultury Francuskiej: Zaczytaj się we Francji

czwartek, 30 stycznia 2020 r., godz. 18.30

Klub Miłośników Kultury Francuskiej: Nieznane arcydzieło
czwartek, 13 lutego 2020 r., godz. 18.30

Klub Miłośników Kultury Francuskiej: Francuskie nagrody literackie
czwartek, 19 marca 2020 r., godz. 18.30

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15
Wstęp wolny

Autor: KDK

2020-01-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer