Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Malarstwo Wiesława Grendusa

Od 24 lutego do 29 marca br. w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 można oglądać wystawę malarstwa Wiesława Grendusa, laureata wielu wyróżnień i dyplomów, w tym odznaki Zasłużony Działacz Kultury Ministra Kultury i Sztuki.

Wiesław Grendus (1934-2014) urodził się w Jarosławiu, w rodzinie o tradycjach artystycznych. Uczył się m.in. w Państwowym Ognisku Plastycznym w Warszawie pod kierunkiem prof. Zygmunta Tomkiewicza i prof. Lecha Tomaszewskiego. Przez 30 lat był czynnym członkiem Grupy Piaseczno, a od 2006 r. opiekunem artystycznym tej grupy. W latach 1980-1991, jako Kierownik Klubu Kultury „Jowisz” w Piasecznie, zorganizował 10 ogólnopolskich plenerów artystycznych i wystaw poplenerowych. Od 1987 do 1990 r. pełnił funkcję członka Rady Programowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Był również członkiem-założycielem Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych TRIADA w Konstancinie.

Miał ponad 30 wystaw indywidualnych i brał udział w licznych wystawach zbiorowych.  Był laureatem wielu wyróżnień i dyplomów, w tym odznaki Zasłużony Działacz Kultury Ministra Kultury i Sztuki. Jego prace znajdują się w zbiorach publicznych i prywatnych w kraju i zagranicą m.in. w Portugalii, Holandii, Danii, Niemczech, Rosji, Bułgarii, Francji i Izraelu.


Wystawa  malarstwa Wiesława Grendusa

  • Od 24 lutego do 29 marca br., od wtorku do niedzieli, w godz. 11.00 - 18.00
  • Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15
  • wstęp wolny

Autor: KDK

2019-03-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer