Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Powidoki Powstania Warszawskiego

W niedzielę (4 sierpnia) w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Zapraszamy o godz. 17.00.

Wyjątkowa muzyka

Projekt Ygora Przebindowskiego to wyjątkowa muzyka, która pierwotnie miała być ścieżką dźwiękową do filmu poświęconego powstaniu warszawskiemu. Tytuły poszczególnych utworów to wybrane i opowiedziane na nowo tragiczne dni walczącej stolicy. Melodie okresu wojennego, liryczne zaśpiewy skrzypiec, energiczne piruety trąbki, snujący się kontrabas, podróż przez improwizację w tamte czasy. W muzycznym projekcie „Powidoki Powstania Warszawskiego” wzięło udział aż 17 znakomitych muzyków, czołówka polskiego jazzu, klasyki i popu, m.in.: Paweł Kaczmarczyk, Dawid Lubowicz – Atom String Quartet, Robert Cichy i Marcin Januszkiewicz


Wejściówki

Na ten wyjątkowy koncert zapraszamy już w najbliższą niedzielę (4 sierpnia) do Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Mostowej 15. Początek o godz. 17.00. Wstęp jest wolny, ale obowiązują wejściówki (do odbioru bezpłatnie w recepcji KDK w dniu koncertu od godz. 12.00.).


O artyście

Ygor Przebindowski to multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor i producent. Absolwent Akademii muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej) w klasie wibrafonu, uczeń wybitnego wibrafonisty Bernarda Maselego. Jest autorem muzyki teatralnej i filmowej, współpracuje z wieloma artystami, m.in. Reni Jusis, Haliną Mlynkovą, Anią Dąbrowską, Kasią Groniec i Michałem Urbaniakiem oraz z programem „Kuba Wojewódzki”.

Autor: Konstanciński Dom Kultury

2019-07-30

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer