Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Premierowy pokaz filmu Odnaleziony walc

Zapraszamy na premierowy pokaz filmu „Odnaleziony walc” w najbliższy poniedziałek (25 lipca) o godz. 19.00 do Konstancińskiego Domu Kultury.  Film opowiadający o odzyskanej miłości, łączącej Andrzeja Budzyńskiego (90 lat) i Barbarę Żugajewicz (87 lat), narzeczonych w czasie II wojny światowej, którzy podczas powstania warszawskiego stracili ze sobą kontakt aż na 72 lata.  


Piękna miłość

Autorzy filmu pokazują piękną miłość pani Barbary i pana Andrzeja, którzy nie wstydzą się czułości, ciepłych i pełnych emocji słów. Widzowie są świadkami rozmów i pytań, również tych trudnych – o przyszłość: czy mają szansę na spędzenie reszty życia razem, czy po wieloletnim samotnym życiu, umieliby wspólnie cieszyć się życiem? Tym rozmowom i byciu razem towarzyszą spacery po Warszawie, wspólny czas w domu w Klarysewie, romantyczne chwile w majowym ogrodzie oraz wyjazdy w miejsca dla nich ważne. W dokumencie pojawiają się również treści historyczne, wspomnienia i archiwa z Powstania Warszawskiego, przybliżające działania z lata 1944, te prowadzone w Warszawie na Mokotowie, jak i te w pobliskich Lasach Chojnowskich. Film powstał według scenariusza mieszkanek Konstancina-Jeziorny - Julity Wołoszyńskiej-Matysek, która była jednocześnie jego reżyserem i Agaty Gregorczyk-Janik. Autorem zdjęć jest Marcin Peresada.

Pokaz premierowy

Na premierowy pokaz „Odnalezionego walca” zapraszamy już w najbliższy poniedziałek (25 lipca) o godz. 19.00 do Konstancińskiego Domu Kultury. Z kolei telewizyjna premiera filmu odbędzie się 10 sierpnia o godz. 21.30 w TVP1.

Autor: Grzegorz Żurawski

2016-07-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer