Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wystawa prac Krzysztofa Henisza

Zapraszamy na wernisaż wystawy rysunków, malarstwa i ceramiki Krzysztofa Henisza, jednego z najwybitniejszych artystów związanych z Konstancinem. Sobota 22 października godzina 17.00 w KDK Hugonówka.  Wystawę będzie można oglądać do 8 stycznia 2017 r.

Malarz, grafik, rysownik i ilustrator był współtwórcą eksperymentalnego projektu polegającego na wykorzystaniu malarstwa do tworzenia barwnych, ceramicznych kompozycji w architekturze. Wiele z nich zdobiło przestrzenie publiczne Warszawy m.in. salon Domu Mody Ewa przy ul. Prusa (róg Wiejskiej), Klub MPiK przy ul. Dąbrowskiego, kawiarnię Zielona Gęś przy Al. Niepodległości, Gmach Radia i Telewizji przy ul. Woronicza i Supersam Merkury na Żoliborzu.

Dziełem Krzysztofa Henisza jest też mozaika na stacji transformatorowej STOCER-u w Konstancinie. Na wystawie pokażemy rysunki, obrazy, prace ceramiczne i szkło artysty, a także szereg zdjęć, dokumentujących zrealizowane przez niego projekty przekazane w darze Konstancińskiemu Domowi Kultury przez Juliana Henisza.

Wernisaż: sobota, 22 października 2016, godz. 17.00. Wystawa czynna do 8 stycznia 2017 r. KDK, Hugonówka, ul.Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

Autor:

2016-10-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer