Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bieg ku pamięci Piotra Nurowskiego

Gwiazdy sportu pobiegną ku pamięci Piotra Nurowskiego, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej mieszkańca Konstancina-Jeziorny oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Udział w imprezie, która odbędzie się w przyszłą niedzielę (14 czerwca) zapowiedział już m.in. Adam Małysz.

I Bieg im. Piotra Nurowskiego będzie prowadzić malowniczymi ulicami Konstancina-Jeziorny. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 w Parku Zdrojowym. Organizatorzy zapewniają profesjonalny pomiar czasu, punkty z wodą, a po biegu posiłek regeneracyjny. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Przewidzianych zostało aż sześć kategorii wiekowych oraz kategoria open dla mieszkańców Konstancina-Jeziorny i specjalna kategoria dla olimpijczyków, którzy uświetnią swoją obecnością tę imprezę. Na najlepszych czekają puchary i drewniane medale, a dla zawodnika, który uzyska najlepszy czas przewidziana jest specjalna nagroda - wieczne pióro przekazane przez byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Imprezę wspierają znani i lubiani sportowcy: Adam Małysz, który zgodził się zostać pilotem biegu, Jacek Wszoła – olimpijczyk skoku wzwyż oraz pięściarz Krzysztof Kosedowski. Bieg nie tylko wspierany jest przez sportowców, lecz także organizowany przez ludzi związanych ze sportem. Jednym ze współorganizatorów jest Marian Woronin - polski lekkoatleta, sprinter, srebrny medalista olimpijski. Współpomysłodawcą zaś Andrzej Majkowski - dyplomata i działacz olimpijski.

Aby wziąć udział w wydarzeniu – wystarczy do 11 czerwca zarejestrować się na stronie www.biegkonstancin.pl. Pakiet startowy kosztuje tylko 40 złotych, a każdy uczestnik otrzyma koszulkę technologiczną oraz gadżety od sponsorów. I Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego organizowany jest pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Burmistrza Konstancina-Jeziorny Kazimierza Jańczuka oraz patronatem medialnym telewizji Polsat, portalu Rp.pl, I Programu Polskiego Radia, a także Przeglądu Piaseczyńskiego.

Więcej informacji o biegu na: biegkonstancin.pl, facebook.com/biegkonstancin.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-06-02

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer