Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Konstancin-Jeziorna świętował

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny w miniony weekend (13 i 14 czerwca) świętowali dni swojego miasta. Mnóstwo atrakcji i doskonała pogoda przyciągnęły do Parku Zdrojowego tłumy. Organizatorzy zadbali, aby nikt w tych dniach się nie nudził.

Za nami weekend pełen atrakcji, które z okazji corocznych Dni Konstancina zorganizowali: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przez dwa dni Park Zdrojowy tętnił życiem, a mieszkańcy gminy i turyści, którzy go odwiedzili nie mogli narzekać na nudę. W tym roku bawiliśmy się w klimacie lat 20 i 30. ubiegłego wieku. 

Pierwszy dzień święta miasta (13 czerwca) upłynął tradycyjnie na prezentacji lokalnych grup oraz zespołów wokalnych i tanecznych. Na scenie amfiteatru wystąpili m.in. uczniowie z konstancińskich szkół. Minirecital dał również zespół Old Stars Konstancin. Dużo działo się w okolicach amfiteatru i tężni. W parkowych alejkach stanęły stoiska handlowe i gastronomiczne. Sprzedawcy kusili przechodniów m.in. wyrobami rękodzieła artystycznego, przepięknymi obrazami, elegancką biżuterią, wyjątkowymi strojami oraz zdrową żywnością. W "Hugonówce" można było obejrzeć wystawy: "Konstancin-Jeziorna i Denzlingen w fotografii" i "Detal w architekturze" autorstwa Moniki Bukowińskiej. Muzyczną gwiazdą soboty była Kasia Kowalska. Znana i lubiana wokalistka przyciągnęła tłumy swoich fanów i nie tylko. 

Drugiego dnia (14 czerwca) świętowanie rozpoczęła parada retro, którą poprzedził zlot pojazdów zabytkowych. Na parkingu przed Centrum Handlowym "Stara Papiernia" można było zobaczyć prawdziwe perły motoryzacji, m.in. daimlera DB18 z 1939 r. Żeby tradycji stało się zadość władze Konstancina-Jeziorny, rajcy, zaproszeni goście, mieszkańcy i turyści, przy akompaniamencie strażackiej Orkiestry Dętej z Nadarzyna, przeszli ulicami miasta do Parku Zdrojowego, gdzie burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz Andrzej Cieślawski, przewodniczący rady miejskiej powitali wszystkich biesiadników i zaprosili do wspólnej zabawy.

A było w czym wybierać i przebierać: animacje dla dzieci, atelier fotograficzne, warsztaty artystyczne, zawody sportowe dla małych i dużych, turniej siatkówki, nieme kino, dancing w nowo otwartej altanie obok Hugonówki, kasyno i największa atrakcja - loty balonem. Tego dnia o muzyczne i wizualne doznania zadbali m.in.: Big Band Rondo Konstancin, zespoły - Sonata i Przepióreczka, grupa teatralna AB OVO. Z kolei w muzyczną podróż  dookoła świata zabrał wodzirej Tomasz Nowicki. Na placu przed Konstancińskim Domem Kultury kilkadziesiąt osób zatańczyło m.in. zorbę i belgijkę. Niedzielne atrakcje zakończyła barwny musical Teatru Broadway.

Na tegorocznych Dniach Konstancina oczywiście nie zabrakło Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Społecznymi konstancińskiego magistratu. Nikt, kto w sobotę i niedzielę odwiedził nasze stoisko nie odszedł z pustymi rękoma. Na dzieci i dorosłych czekały konkursy, w których do wygrania były m.in. koszulki, kolorowanki, kamizelki odblaskowe, długopisy i breloki. Na turystów czekały m.in.: mapy, foldery promocyjne i przewodniki rowerowe "Kraina Jeziorki". Z kolei o współpracy Konstancina-Jeziorny z bliźniaczymi miastami opowiadał Piotr Stankiewicz, przewodniczący Społecznego Komitetu ds. Współpracy z Miastami Partnerskim. Podobnie jak rok temu, była też okazja do spotkania i porozmawiania z miejskimi radnymi. Kolejna taką impreza za rok. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-06-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer