Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Małysz pilotem Biegu Konstancińskiego

Adam Małysz będzie pilotem I Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego, który już w tę niedzielę (14 czerwca) odbędzie się w naszym mieście. Honorowy patronat nad imprezą objął Polski Komitet Olimpijski oraz Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.

Najlepszy polski sportowiec pierwszej dekady XXI wieku, multimedalista olimpijski tym razem wcieli się w rolę pilota, który poprowadzi bieg trasą po zielonych ulicach Konstancina-Jeziorny. – W swoim życiu już skakałem, biegałem, jeździłem po pustyni, ale tym razem będę pilotował bardzo wyjątkowy, bo inauguracyjny bieg – podkreśla Adam Małysz. – Natura sportowca pasjonaty nie pozwala mi usiąść w miejscu, dlatego cieszę się, że powierzono mi taką rolę w tym wydarzeniu. Mam nadzieję, że mój pilotaż będzie pomocny dla wszystkich uczestników. Zapraszam więc każdego kto lubi aktywność, ma chęć do podejmowania wyzwań i spełniania swoich marzeń sportowych, bo wszystko jest możliwe.

Wśród zaproszonych olimpijczyków, którzy uświetnią swoją obecnością wydarzenie pojawią się również: Jacek Wszoła - złoty medalista igrzysk w Montrealu w 1976 roku i srebrny medalista igrzysk w Moskwie w 1980 roku, Marian Woronin - srebrny medalista olimpijski z Moskwy z 1980 roku, Paweł Skrzecz - srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie w 1980 roku, Krzysztof Kosedowski - medalista olimpijski, pięściarz, srebrny medalista mistrzostw Europy w 1981 roku oraz czterokrotny mistrz Polski w wadze piórkowej i lekkiej, a także Iwona Guzowska - wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie.

Aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu konieczna jest elektroniczna rejestracja do 11 czerwca 2015 na stronie www.biegkonstancin.pl. Po tym terminie, zapisy będą przyjmowane już tylko 14 czerwca w biurze zawodów w Centrum Profilaktyki i Terapii Schorzeń Narządów Ruchu "Biały Dom’’ w placówce Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. w Konstancinie-Jeziorna przy ul. Mostowa 5.

W ramach pakietu startowego każdy z uczestników otrzyma profesjonalną koszulkę techniczną, posiłek regeneracyjny na mecie oraz gadżety od sponsorów, między innymi nowości kosmetyczne. Dla pierwszych 500 zarejestrowanych zawodników organizatorzy przygotowali pyszne lody, które będą czekały na mecie. Każdy biegacz otrzyma również wyjątkowy drewniany medal, a osoby, które zwyciężą w swych kategoriach zostaną nagrodzone drewnianą statuetką oraz pakietem cennych prezentów. Dodatkowo, wśród wszystkich uczestników rozlosowana zostanie znaczna pula nagród, których wciąż przybywa od sponsorów. Zawodniczka i zawodnik, którzy uzyskają najlepszy czas otrzymają upominki specjalne, którymi są dwa wieczne pióra przekazane przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Bieg jest niezapomnianą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, w uroczych i zielonych zakątkach jedynego na Mazowszu miasta-uzdrowiska. – Warto wystartować w tym biegu, bo każda okazja, żeby spędzić czas aktywnie jest dobra – mówi Jacek Wszoła.

Trasa I Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego pozytywnie przeszła atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który pozwala na oficjalne bicie rekordów życiowych.

Więcej informacji o I Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego na: biegkonstancin.pl; facebook.com/biegkonstancin

Autor: Patryk Siepsiak

2015-06-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer