Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ponad 21 mln zł dla gminy (wideo)

Konstancin-Jeziorna otrzyma ponad 21 mln zł ze środków unijnych na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Skolimowa. W poniedziałek (29 czerwca) władze gminy podpisały umowę o dofinansowaniu inwestycji.

Całkowita wartość projektu pn. "Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Skolimowa w aglomeracji Konstancin-Jeziorna" to 36,5 mln złotych, z czego ponad 21,2 mln zł stanowi pomoc z Unii Europejskiej. W poniedziałek (29 czerwca) władze miasta podpisały umowę, która pozwoli samorządowi otrzymać refundację środków poniesionych na realizację inwestycji. Dokument na konferencji prasowej zorganizowanej w Konstancińskim Domu Kultury sygnowali: burmistrz Kazimierz Jańczuk, skarbnik gminy Dariusz Lipiec i zastępcy prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - Andrzej Daniluk i Ryszard Dziadak. - Jeszcze nigdy w historii gminy nie udało się pozyskać tak dużych środków - podkreślił podczas spotkania burmistrz. - Jest to bardzo ważna inwestycja, która z pewnością poprawi jakość życia naszych mieszkańców i również pozytywnie wpłynie na ochronę środowiska naturalnego.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu powstanie łącznie ponad 30 km sieci kanalizacyjnej (15,55 km) i wodociągowej (15,28 km). Podłączonych do nich zostanie ponad dwa tysiące mieszkańców gminy. Projekt obejmuje także budowę dwóch przepompowni ścieków oraz 755 mb sieci kanalizacji deszczowej. Inwestycja musi zostać ukończona i rozliczona do końca tego roku, z czym - jak podkreślił burmistrz - nie będzie problemu, bo większość prac został już zakończona. Pozostałe zmierzają ku szczęśliwemu finałowi. - Cieszę się, że te pieniądze powędrują właśnie do Konstancina-Jeziorny - podkreślił Andrzej Daniluk, zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW. - Wszyscy doskonale widzimy, że są one prawidłowo wykorzystywane. 

Relację ze spotkania będzie można wkrótce zobaczyć na naszej stronie oraz m.in. w TVP Warszawa, Pulsie Konstancina i Telewizji Internetowej iTV Piaseczno. 

Projekt „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Skolimowa w aglomeracji Konstancin-Jeziorna” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet I „Gospodarka wodno-ściekowa”, Działanie 1.1. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-06-30

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer