Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rekordowe dofinansowanie

Ponad 21 mln zł otrzyma gmina Konstancin-Jeziorna na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Skolimowa. Samorząd w najbliższy poniedziałek (29 czerwca) podpisze z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę na dofinansowanie inwestycji. Spotkanie odbędzie się w Konstancińskim Domu Kultury o godz. 12.00.

To będzie rekordowe dofinansowanie, jakie kiedykolwiek udało się gminie Konstancin-Jeziorna pozyskać. W najbliższy poniedziałek (29 czerwca) o godz. 12.00 władze miasta podpiszą z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę na realizację projektu "Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Skolimowa". Samorząd na inwestycję wartą ponad 36,5 mln zł otrzyma 21 226 829,68 zł unijnej dotacji.

Dzięki tym pieniądzom powstanie łącznie ponad 30 km sieci kanalizacyjnej (15,55 km) i wodociągowej (15,28 km), do których podłączonych zostanie prawie dwa tysiące mieszkańców gminy. Projekt obejmuje także budowę dwóch przepompowni ścieków oraz powstanie 755 mb sieci kanalizacji deszczowej. Prace już trwają. Za eksploatację nowej sieci będzie odpowiadał gminny Zakład Gospodarki Komunalnej.

Inwestycja zapewni poprawę gospodarki wodno-ściekowej i jej uporządkowanie w aglomeracji Konstancin-Jeziorna, co poprawi jakość życia mieszkańców. Pozytywnie wpłynie też na ochronę środowiska naturalnego.

Projekt pn. „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Skolimowa w aglomeracji Konstancin-Jeziorna” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet I „Gospodarka wodno-ściekowa”, Działanie 1.1. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.

Po uroczystym podpisaniu umowy, o godz. 12.15 odbędzie się konferencja prasowa, na którą serdecznie zapraszamy dziennikarzy i przedstawicieli mediów.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-06-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer