Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ćwierć wieku współpracy

To już ćwierć wieku współpracy Konstancina-Jeziorny z Leidschendam-Voorburg. Z tej okazji w holenderskim mieście odbyły się uroczystości jubileuszowe, w których udział wzięła delegacja z naszej gminy.

W miniony weekend (od 29 do 31 maja) miasto Leidschendam-Voorburg świętowało podwójnie. Holendrzy obchodzili ćwierć wieku współpracy z gminą Konstancin-Jeziorna i czeskimi Hranicami.  W jubileuszowych uroczystościach udział wzięła ponad czterdziestoosobowa delegacja z naszego miasta. Samorząd reprezentowali: Kazimierz Jańczuk - burmistrz gminy, Andrzej Cieślawski - przewodniczący Rady Miejskiej i Piotr Stankiewicz - przewodniczący Społecznego Komitetu ds. Współpracy z Miastami Partnerskimi. Do Holandii pojechali także: Zespół Pieśni i Tańca „Przepióreczka”, drużyna korfballistów z Zespołu Szkół nr 3 w Konstancinie-Jeziornie oraz członkowie Klubu Fotograficznego F8. Konstancinianie uatrakcyjnili przygotowane przez organizatorów wydarzenia. I tak: "Przepióreczka" zaprezentowała m.in. polskie tańce ludowe, sportowcy dzielnie walczyli w koszykówce "na wodzie", a fotograficy uczestniczyli w wystawie podsumowującej 25 lat współpracy. Wyjątkowy był również koncert w starym kościele z udziałem czeskich piosenkarzy i czeskiej orkiestry.

Konstancin-Jeziorna współpracuje z Leidschendam-Voorburg od 1991 roku. To już ponad 25 lat wymiany informacji, wspierania aktywności na wielu polach i zdobywania cennego dla obu stron doświadczenia. Po polskiej stronie na czele komitetu miast partnerskich od 2011 roku stoi Dorota Kasperska. W Leidschendam-Voorburg od samego początku wielkim orędownikiem współpracy jest przewodniczący tamtejszego komitetu - Johan Kunst.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-06-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer