Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zmiany w mirkowskiej parafii

Konstancin-Jeziorna żegna ks. Bogdana Przegalińskiego. Dotychczasowy proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP od 28 czerwca będzie pełnił posługę w Pruszkowie.

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna w niedzielę (21 czerwca) na uroczystej sumie, pożegnali ks. Bogdana Przegalińskiego. Tłumy, wśród których obecne były władze miasta podziękowały proboszczowi oraz dziekanowi konstancińskiego dekanatu za lata posługi kapłańskiej. 

Ks. Bogdan rozstaje się z naszą gminą, 11 czerwca otrzymał z rąk kard. Kazimierza Nycza nominację proboszczowską kierującą go do parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie. – Otwieram się na nowe – mówi ks. Bogdan Przegaliński. – Cieszę się, że w naszej małej ojczyźnie udało mi się stworzyć wspólnotę i zrealizować wiele ciekawych inicjatywy, m.in. konkurs kolęd i pastorałek, bieg i rajd papieski. Ks. Bogdan był też współinicjatorem budowy pomnika św. Jana Pawła II w Parku Zdrojowym. Jak przyznaje, w Konstancinie-Jeziornie zostawiam wielu przyjaciół.

Ks. Bogdan Przegaliński do naszej gminy zawitał w 1998 roku. Od 2003 r. był proboszczem parafii św. Józefa Oblubieńca NMP. – Pragnę serdecznie podziękować wszystkim parafinom, darczyńcom, a także najbliższym współpracownikom – dodaje. – Wielkie Bóg zapłać!

Parafianie z Mirkowa nowego proboszcza powitają 28 czerwca, a będzie nim ks. Robert Tomasik, wikariusz z parafii św. Mikołaja w Warce.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-06-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer