Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Będzie magicznie i świątecznie

Już po raz czwarty spotkamy się na konstancińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Zapraszamy 13 grudnia do Parku Zdrojowego. Będą m.in. Mikołaj ze śnieżynkami, animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, koncert kolęd i świąteczna zagroda z żywymi zwierzętami.

To już tradycja

Jarmark Bożonarodzeniowy w Konstancinie-Jeziornie to już tradycja. W tym roku spotkamy się po raz czwarty. 13 grudnia Park Zdrojowy ponownie zmieni się w zimową, kolorową krainę. Organizator - Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna - zadbał o moc atrakcji. 

Spotkanie z Mikołajem

Na Jarmark Bożonarodzeniowy przybędzie Mikołaj. Będzie też prawdziwa świąteczna zagroda z żywymi zwierzętami, a w niej: owce, kozy alpejskie, kuce, lamy, osiołki i alpaki. Poza tym na najmłodszych czekają m.in. animacje i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Będą zabawy i warsztaty artystyczne. Z kolei w magiczny świat bajek przeniesie nas Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Dzieci i młodzież szkolna za darmo będą mogli szaleć na lodowisku przy amfiteatrze (w godz. 10.00-16.00). To jeszcze nie wszystko.

Kolędy i pastorałki

Nie zabraknie również występów artystycznych. Na scenie, która stanie przy głównej alei parkowej wystąpią: uczniowie z Zespołu Szkół nr 2, ZS nr 3 i Szkoły Podstawowej w Opaczy, Grupa Musicalowa Tugeder, Jarzębina Czerwona, Łurzycanki, Przepióreczka, Sonata, Pogodna Jesień i Chór Seniora Cantabile. O godz. 13.30 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu znanej i lubianej pogodynki Aleksandry Kostki. 

Stół wigilijny i życzenia

O godz. 14.00 spotkamy się przy wspólnym wigilijnym stole, na którym z pewnością nie zabraknie: pierogów z grzybami i kapustą, bigosu, barszczu czerwonego i makowca. Życzenia świąteczne złożą mieszkańcom m.in. Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy i Andrzej Cieślawski, przewodniczący Rady Miejskiej.

Ponad 60 wystawców

Prócz zabawy i koncertów, na Jarmarku będzie można kompleksowo przygotować się do Bożego Narodzenia. W parku pojawi się mnóstwo stoisk z wyrobami rękodzielniczymi, świątecznymi dekoracjami, zabawkami i specjałami takimi jak: tradycyjne wędliny, naturalne sery, miody, pachnące przypraw, pyszne ciasta, pierniki, ekologiczne przetworów i swojski chleb. Wystawcy, a będzie ich w tym roku ponad 60 z pewnością przygotują pyszne degustacje. Równie duży będzie wybór oryginalnych i niepowtarzalnych prezentów. Burmistrz Kazimierz Jańczuk zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego stołu wigilijnego, kolędowania i dzielenia się radością tego wyjątkowego dnia.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-12-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer