Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Otwarcie centrum hydroterapii

W Konstancinie-Jeziornie otwarto centrum hydroterapii. To nowoczesny obiekt uzdrowiskowy z basenem solankowym, gabinetami rehabilitacyjnymi, pracowniami diagnostycznymi, gabinetami SPA oraz częścią hotelowo-konferencyjną. A to wszystko w samym sercu Parku Zdrojowego.

Wyjątkowe miejsce

W poniedziałek (21 grudnia) wykonawca - firma Warbud - Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, zakończył realizację inwestycji i uroczyście przekazał obiekt właścicielowi - Uzdrowisku Konstancin-Zdrój. Nowoczesny budynek, zlokalizowany vis-a-vis tężni solankowej, mieści w swoich wnętrzach w pełni wyposażone gabinety fizykoterapii, terapii naturalnych (medycyna naturalna), profilaktyki zdrowia oraz SPA&Wellness z siłownią i salą treningową. Część hotelowo-konferencyjna to 54 miejsca noclegowe w 27 pokojach oraz 2 sale konferencyjne i restauracja. Niewątpliwą atrakcją jest też basen z wodą solankową wydobywaną z własnego, liczącego 1 700 m ujęcia, zlokalizowanego tuż obok tężni. Obiekt został doskonale wkomponowany w obszar Parku Zdrojowego, dzięki m.in. zachowaniu istniejącego wokół drzewostanu. Powstały też ścieżki spacerowe, a kuracjusze będą mogli odpocząć na jednej z kilkunastu stylizowanych ławeczek.

Sukces pomimo trudności

Podczas poniedziałkowej uroczystości Krzysztof Żyndul, prezes zarządu "Uzdrowisko Konstancin-Zdrój" podkreślił nadzwyczajny charakter inwestycji - począwszy od jej umiejscowienia, wyznaczonych zadań oraz harmonogramu realizacji. – Wyjątkowy projekt architektoniczny doskonale wpisuje się w charakter Konstancina-Jeziorny – przyznał prezes. – Zapewniając zarazem pełną funkcjonalność i użyteczność obiektu. 
Budowa centrum rozpoczęła się 10 lutego 2014 r. i mimo przeszkód została zakończona w terminie - od tego zależało także otrzymanie dofinansowania z Unii Europejskiej w kwocie 8,8 mln zł, przy całkowitej wartości projektu ponad 36 mln zł.

Dla przyjezdnych i dla mieszkańców

Budynek centrum hydroterapii został zaprojektowany i usytuowany tak, aby w jak największym stopniu wykorzystać naturalne walory konstancińskiego parku, naturalne surowce solankowe oraz klimatyczne. Obecny na otwarciu Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna przyznał, że inwestycja niewątpliwie będzie jedną z wizytówek miasta. – Oferowane przez centrum specjalistyczne zabiegi i terapie oraz propozycje związane z profilaktyką zdrowia przyczynią się do podniesienia atrakcyjności Konstancina-Jeziorny, jako jedynego uzdrowiska na Mazowszu – podkreślił burmistrz.

W Sylwestra inauguracji 

Centrum zainauguruje swoją działalność balem sylwestrowym, a już od 3 stycznia ruszą regularne usługi. Wcześnie, od 25 do 27 grudnia, w ramach „Dni otwartych” obiekt będzie można bezpłatnie zwiedzić. Jak zapewnia właściciel, klienci znajdą w centrum najwyższy standard usług w nowocześnie wyposażonych specjalistycznych gabinetach terapeutycznych i profilaktycznych oraz możliwości aktywnego wypoczynku i relaksu.

Autor: Autor: Grzegorz Żurawski

2015-12-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer