Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Taneczne podsumowanie roku

„Przepióreczka” i "Sonata" tanecznym krokiem żegnają mijający rok. Podczas przeglądu gminnych zespołów, który odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Konstancinie-Jeziornie młodzi artyści dali niesamowity popis swoich umiejętności. Kroku doskonale dotrzymały im grupy "Kantata" i "Rapsodia".

Nie trzeba przedstawiać

Tych zespołów nikomu nie trzeba przedstawiać. Z powodzeniem promują gminę Konstancin-Jeziorna na scenach w kraju i za granicą. "Przepióreczka" działa przy Zespole Szkół nr 2, a "Sonata" od lat związana jest z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Młodzi artyści 7 grudnia zaprezentowali swoje umiejętności na zorganizowanym po raz pierwszy w konstancińskiej "dwójce" przeglądzie gminnych zespołów.

Bogaty repertuar

W programie koncertu znalazły się dobrze znane choreografie przygotowane przez Lidię Leszczyńską. Publiczność miała okazję podziwiać m.in. suitę cygańską i warszawską, polki, kujawiaka, taniec hinduski i hiszpański oraz wiele innych. Młodzi tancerze dali niesamowity popis swoich umiejętności, który widzowie nagrodzili gromkimi brawami. Do członków zespołów trafiły też dyplomy podpisane przez Kazimierza Jańczuka, burmistrza gminy i Andrzeja Cieślawskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej. Tego wieczora przed publicznością wystąpił także dwa inne zespoły założone i prowadzone przez Lidię Leszczyńską - seniorzy z "Kantaty" i "Rapsodia", w której występują osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Nagrodzeni owacjami

Ale dzieci i młodzież z "Przepióreczki" i "Sonaty" nie lubią bezczynności. Tradycyjnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 10 grudnia, zespoły wystąpiły dla podopiecznych Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Konstancinie-Jeziornie. Także i tutaj tancerze nagrodzeni zostali owacjami.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-12-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer