Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Tego dnia nikt nie był sam

Nawet ulewny deszcz nie odstraszył mieszkańców Konstancina-Jeziorny, którzy po raz czwarty spotkali się na Jarmarku Bożonarodzeniowym, by wspólnie kolędować i przełamać się opłatkiem. Dzięki licznym atrakcjom można było poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Pogoda nie dopisała

Świąteczne kramy z upominkami i ozdobami, św. Mikołaj ze śnieżynkami, animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, koncert kolęd i świąteczna zagroda z żywymi zwierzętami - to wszystko oraz znacznie więcej przygotowano dla wszystkich, którzy w minioną niedzielę (13 grudnia) zawitali do Parku Zdrojowego. Tego dnia już po raz czwarty, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna zaprosił mieszkańców na tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Niestety, podobnie jak rok temu, tak i teraz nie dopisała pogoda.

Mnóstwo kramów

Na szczęście mieszkańcy gminy nie wystraszyli się deszczu i chętnie uczestniczyli w licznych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich. W tym roku w jarmarku wzięło udział blisko 70 wystawców. W parkowej alejce stanęło mnóstwo kramów, na których można było kupić m.in.: wyroby rękodzielnicze, świąteczne dekoracje, zabawki, tradycyjne wędliny, naturalne sery i miody, a także pachnące przyprawy, pyszne ciasta, pierniki i domowe przetwory. 

Moc atrakcji

Na imprezie oczywiście nie mogło zabraknąć św. Mikołaj i jego sympatycznych pomocników. Na dzieci czekały liczne konkursy z nagrodami, a także zajęcia artystyczne przygotowane przez Konstanciński Dom Kultury oraz animacje, które poprowadził Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Dużym zainteresowaniem, szczególnie tych najmłodszych mieszkańców, cieszyła się też świąteczna zagroda z żywymi zwierzętami. Owce, kozy alpejskie, kuce, lamy, osiołki i alpaki chętnie dawały się karmić kawałkami jabłek i marchewki. 

Wspólne kolędowanie

O oprawę muzyczną spotkania zadbały liczne zespoły. Na scenie, która stanęła wśród kramów wystąpili uczniowie z konstancińskich zespołów szkół nr 2 i nr 3 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy oraz zespoły: Majtki Pana Kapitana, Jarzębina Czerwona, Łurzycanki, Pogodna Jesień i Chór Seniora Cantabile. Publiczność do czerwoności rozgrzały Przepióreczka i Sonata, a kolędy wspólnie z mieszkańcami śpiewała Aleksandra Kostka, znana i lubiana "pogodynka" z telewizyjnej "dwójki".

Wigilijny stół

Głównym punktem jarmarku była jednak wigilia gminna. Życzenia świąteczne mieszkańcom złożyli: ksiądz kanonik Jan Tondera - proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie-Jeziornie, burmistrz Kazimierz Jańczuk i Andrzej Cieślawski - przewodniczący Rady Miejskiej. Był opłatek oraz ciepły poczęstunku. Tego dnia dla nikogo nie zabrakło miejsca przy wspólnym wigilijnym stole, na którym królowały pierogi, kapusta z grzybami, ryba i kutia. Zmarzniętych rozgrzał gorący barszczyk.

Organizator i partnerzy

Organizatorem IV Jarmarku Bożonarodzeniowego był Wydział Promocji i Współpracy z Organizacjami Społecznymi. Partnerami: Konstanciński Dom Kultury i Zaklad Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie, a medialnie imprezie patronowali: Kurier Południowy oraz portal mieszkańców - konstancin24.eu.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-12-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer