Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ten świąteczny czar

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Konstancinie-Jeziornie z okazji zbliżających się świat odwiedzili w miniony piątek (18 grudnia) podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Bielawie. Dzięki tej wizycie pacjenci hospicjum choć na chwilę zapomnieli o cierpieniu i trudach dnia codziennego.

Wyjątkowe spotkanie

Uczniowie "trójki" mieli dla pacjentów ośrodka "Medi-System Konstancja" wyjątkowy prezent - z okazji nadchodzących świąt przygotowali dla nich wyjątkowe przedstawienie bożonarodzeniowe. Dzieci i młodzież pod czujnym okiem nauczycielek i reżyserek - Anny Matusiak i Anny Paduch doskonale zadbali o wyjątkowy nastrój spotkania. Uczniowie wcielili się w role m.in.: Maryi, Józefa, króla Heroda, trzech króli, pasterzy, a nawet owieczek. Przedstawienie wzbogacone zostało o piękne kolędy i pastorałki wykonane przez młodych artystów.

Życzenia i podziękowania

Nie zapomniano też o życzeniach, które wszystkim obecnym zostały przekazane na kartkach świątecznych wykonanych przez uczniów ZS nr 3. Podopieczni oraz  pracownicy ośrodka nie kryli wzruszenia. W ich imieniu głos zabrała Ewa Michalska, dyrektor hospicjum. - Otwarcie młodzieży na sprawy innych ludzi jest bardzo budujące, wnosi radość i wspiera duchowo ludzi potrzebujących - podkreśliła dyrektor, dziękując za wizytę gości. - Czas Bożego Narodzenie jest okresem szczególnym, niesie nadzieje na nowe, jednoczy i zbliża ludzi bez względu na przeciwności losu. Z pewnością siła płynąca z treści przedstawienia wzmocniła tych, którym wsparcie jest tak bardzo potrzebne.

Galeria zdjęć - fot. Aneta Asendy

Autor: Patryk Siepsiak

2015-12-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer