Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

W dwójce wybrali najładniejsze szopki

Duże, małe, z papieru, filcu, makaronu, a nawet z klocków. Każda wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju i ręcznie wykonana. Mowa o szopkach bożonarodzeniowych. Te najładniejsze tuż przed świętami wybrano i nagrodzono w Zespole Szkół nr 2 w Konstancinie-Jeziornie.

Po raz piąty

Konkurs na najładniejszą, przestrzenną szopkę bożonarodzeniową zorganizowano już po raz piąty. Mimo upływu lat, to doroczne wydarzenie cieszy się wśród uczniów niesłabnącą popularnością. Organizatorzy - Anna Brzezińska i Alicja Biedrzycka - podkreślają także rosnącą z każdym rokiem pomysłowość i oryginalność zgłoszonych prac.

Decydowali i uczniowie, i jury

W tym roku do konkursu zgłoszono 38 szopek – wykonanych z papieru, filcu, makaronu, a nawet klocków. Inaczej niż w ubiegłych latach, zwycięstwo zależało tym razem zarówno od głosowania uczniów, jak i od decyzji komisji konkursowej. Laureatami zostali ex aequo Tymon Gołaszewski, Wojciech Sosnowski oraz Natalia i Klaudia Wojciechowskie. Zwycięscy oraz pozostali uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez radę rodziców.

Całe rodziny

Ważną cechą konkursu jest jego rodzinny charakter. – Zgłaszane projekty, pierwotnie będące dziełem najmłodszych uczniów, z każdą kolejną edycją stają się coraz bardziej zaawansowane – mówi jedna z organizatorek. – Wyraźnie widać zaangażowanie w przygotowanie prac starszego rodzeństwa i rodziców. Całe rodziny angażują się w to przedsięwzięcie, a praca nad pomysłem zaczyna się często na długo przed startem konkursu.

Autor: AlicjaBiedrzycka, Patryk Siepsiak

2015-12-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer