Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Flis Festiwal po raz czwarty

Ruszyło wielkie odliczanie do czwartego Flis Festiwalu na Urzeczu. Wśród tegorocznych atrakcji m.in. parada żaglowców, liczne koncerty, warsztaty starych zawodów i przejażdżki łodziami po Wiśle. Zapraszamy w weekend 9 i 10 maja do Gassów koło Konstancina-Jeziorny.

Przygotowania do tegorocznego Flis Festiwalu idą pełną parą. To już czwarta edycja imprezy, która za każdym razem ściąga do Gassów tłumy. W tym roku zapraszamy już 9 i 10 maja. Nad Wisłą ponownie stanie binduga, prezentująca codzienne życie dawnych flisaków. Będzie można podejrzeć tajniki starych zawodów, spróbować regionalnych potraw z Urzecza czy wspólnie zatańczyć szota. 

Część artystyczna odbędzie się tradycyjnie na scenie „za wałem”. W sobotę, 9 maja wieczorny koncert Joanny Słowińskiej poprzedzą występy zespołów z Urzecza. W roli gospodyń wystąpią Łurzycanki. Swój premierowy występ będą mieli „Oryle z Urzecza”. Pierwszy dzień biesiadowania zakończy widowiskowy „Flislajt”, czyli parada oświetlonych łodzi i ognisko, a kolejny (10 maja) rozpocznie flisacka msza polowa. Dwudniową imprezę zamknie IV Łurzycki Bieg Tradycyjnych Żaglowców Wiślanych, który o godz. 16.00 wyruszy z Gassów do Warszawy. Ale to tylko garstka atrakcja przewidzianych przez organizatorów. Więcej szczegółów na poniższym plakacie.

Co ciekawe, tegoroczny festiwal poprzedzą 8 maja żywe lekcje historii. W Gassach przygotowano dla uczniów warsztaty ginących zawodów. Szkoły mogą zgłaszać jeszcze chęć uczestnictwa w tych niezwykle ciekawych zajęciach pod adresem: kstrzelecka15@gmail.com.

Warsztaty dla wszystkich chętnych przygotowano też w Konstancinie-Jeziornie. Zapraszamy w godz. 10-16 na plac przy Jazie Imberfal na Jeziorce (vis a vis Starej Papierni).

Autor: PWOS

2015-04-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer