Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej

Konstancin-Jeziorna uczci pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. W najbliższą niedzielę, 12 kwietnia zapraszamy na uroczystości poświęcone mieszkańcom naszej gminy zamordowanym przez Sowietów w Katyniu, Charkowie i Twerze. Początek o godz. 16.00.

Tego dnia upamiętnimy jedenastu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 r.: Władysława Grabowskiego, Wacława Grabaua, Stefana Pająka, Mariana Michalczyka, Franciszka Siwika, Jana Gutkowskiego, Jana Mejstera, Janusz Wagnera, Wincentego Paulinka, Stanisława Wiewiórę i Jan Matyjasiaka.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00, gdzie przed pomnikiem katyńskim przy ul. Sienkiewicza władze miasta złożą kwiaty i zapalą znicze. O godz. 17.00 zapraszamy natomiast do Konstancińskiego Domu Kultury na wieczór poetycko-muzyczny. Twórcy widowiska, naświetlając kontekst historyczny, poprowadzą widzów poprzez obozy w Starobielsku, Ostaszkowie i Kozielsku aż do zbiorowych mogił w Katyniu, Charkowie i Twerze. W programie, obok utworów autora scenariusza - Leszka Zdunia, znajdą się także wiersze wybitnych polskich poetów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego i innych. Usłyszymy również pieśni patriotyczne i piosenki z okresu II wojny światowej

Na scenie wystąpią także: Agnieszka Kudelska, Marta Maślanka - cymbały i instrumenty perkusyjne oraz Robert Lipka - akordeon. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-04-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer