Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Studenci pytają, projektują i planują

W Konstancinie-Jeziornie odbywają się międzynarodowe warsztaty urbanistyczne. Biorą w nich udział studenci z Polski i Francji, którzy tym razem badają wpływ dziedzictwa kulturowego i krajobrazowego na atrakcyjność naszej gminy. Wyniki pracy młodzieży poznamy 18 kwietnia.

W Konstancinie-Jeziornie ponownie goszczą studenci gospodarki przestrzennej z trzech uczelni: Université Paris-Sorbonne, Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Międzynarodowe warsztaty urbanistyczne rozpoczęły się w środę (8 kwietnia) i potrwają do przyszłej soboty, 18 kwietnia. 

Przez ten czas studenci spotykają się w Konstancińskim Domu Kultury, gdzie na wspólnych zajęciach próbują znaleźć odpowiedzieć na pytanie - jak zadbać o wybitne dziedzictwo kulturowe i krajobrazowe naszego miasta. Pomóc im w tym mają mieszkańcy Konstancina-Jeziorny, którzy swoje opinie i spostrzeżenia mogli przedstawić w specjalnych ankietach i podczas spotkania, które odbyło się w czwartek (9 kwietnia). 

Wyniki pracy studentów poznamy w sobotę (18 kwietnia). O godz. 10.30 w sali wystawienniczej  KDK przestawią oni wyniki warsztatów i zaproszą do publicznej dyskusji. Wydarzeniu patronuje Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-04-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer