Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wyłapią i wywiozą dziki z gminy

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny i Słomczyna odetchną z ulgą. Starostwo Powiatowe w Piasecznie wydało właśnie decyzję zezwalającą na odłowienie dzików grasujących w tych miejscowościach. Wyłapanych i wywiezionych poza gminę zostanie 50 sztuk zwierząt.

Dziki na dobre zadomowiły się w Konstancinie-Jeziornie i jego okolicach. Zwierzęta, które powinny żerować w lesie, od kilku miesięcy bezkarnie buszują między domami zdezorientowanych mieszkańców. Są też stałymi gośćmi Parku Zdrojowego i konstancińskich osiedli. Nie tylko niszczą przydomowe ogródki i miejskie trawniki, ale także wywołują strach spacerowiczów. 

Wkrótce ma się to zmienić. Piaseczyńskie starostwo wydało pozwolenie na wyłapanie 50 dzików. Odłów będzie prowadzony w Słomczynie - okolice: Zespołu Szkół nr 4, domu ludowego, parafii św. Zygmunta i placów zabaw, a także w Konstancinie-Jeziornie, gdzie obejmie Park Zdrojowy i tereny do niego przyległe. Pierwsza odłownia już stanęła w pobliżu ul. Wareckiej. Wyłapane zwierzęta zostaną wywiezione poza granice gminy. Koszty związane z całą akcją wziął na siebie powiat piaseczyński.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-04-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer