Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wywieś flagę w święto narodowe!

Klub Turystyczno-Krajoznawczy zaprasza mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna do włączenia się w obchody Dnia Flagi Narodowej i święta Konstytucji 3 Maja. – W tych dniach ozdóbmy ulice, domy i balkony polskimi flagami - zachęcają jego członkowie.

Akcja "Wywieś flagę w dniu święta narodowego" to społeczna inicjatywa konstancińskiego Klubu Turystyczno-Krajoznawczego, działającego przy Konstancińskim Domu Kultury.To stara i prosta tradycja okazywania przynależności do polskiej wspólnoty narodowej i państwowej – podkreśla Zbigniew Krakowiak. Dalecy od nacjonalizmu i szowinizmu, które całemu światu przyniosły okrucień­stwa II wojny światowej, a nam w Polsce straszne doświadczenia okupacji i Powstania Warszawskiego, kierując się jedynie powszechnie uznanym prawem do okazywania patriotyzmu, zachęcamy mieszkańców naszej gminy do wywieszenia flagi w dniu święta narodowego.

Najbliższa ku temu okazja będzie już 2 maja w Dzień Flagi Narodowej oraz dzień później, kiedy to przypada święto Konstytucji 3 Maja. Inicjatywę klubu poparli już: samorząd Konstancina-Jeziorny, Komisji Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, Fundacja na Rzecz Utrzymania Spuścizny po Stefanie Żeromskim, Klub Inicjatyw Obywatelskich, a także sołectwa: Habdzin, Czarnów, Kawęczynek, Parcela i Obory.

Więcej Informacji udziela Zbigniew Krakowiak (e-mail: typogra@op.pl, tel. 798-998-812).

Ponadto z okazji święta 3 Maja, Klub Turystyczno-Krajoznawczy zaprasza w środę (29 kwietnia) na spotkanie poświęcone konstytucjom Rzeczypospolitej. Początek prelekcji o godz. 17.00.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-04-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer