Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Apelujemy o rozwagę nad wodą

Przed nami bardzo upalne dni. Z pewnością wielu z nas spędzi je nad wodą. Pamiętajmy o rozwadze w czasie plażowanie. Przypominamy! Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna nie ma akwenów, w których można się kąpać!

W tym sezonie, na terenie województwa mazowieckiego można bezpiecznie korzystać z 4 kąpielisk oraz 38 miejsc "zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli". Żadnego z nich nie ma na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Wszystkie akweny są pod nadzorem sanepidu, który w okresie letnim regularnie przeprowadza kontrole jakości wody. Aktualnie nie można się kąpać jedynie w Zalewie Sobótka w Płock, gdzie zaobserwowano zakwit sinic.

Odpoczywając nad wodą pamiętajmy o czujności. Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych od początku maja w Polsce utonęło już 60 osób. Do nieszczęśliwych wypadków dochodzi najczęściej na tzw. dzikich kąpieliskach. Brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura oraz kąpiel po spożyciu alkoholu - to niezmienne przyczyny tragedii nad wodą. 

Dlatego Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna apeluje o rozsądek podczas wakacyjnego wypoczynku. Do kąpieli wybierajmy zawsze miejsca strzeżone, w których nad naszym bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani ratownicy. Pamiętajmy też, że dzieci powinny bawić się nad wodą wyłącznie pod czujną opieką dorosłych. Pod żadnym pozorem nie wolno również wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Zadbajmy o to, by wakacyjny wypoczynek był miłym wspomnieniem, a  nie kolejnym ludzkim dramatem.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-07-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer