Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Inwestycje wodno-kanalizacyjne w toku

Trwają prace inwestycyjne przy budowie sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna. W najbliższym czasie zostanie zmodernizowany wodociąg biegnący wzdłuż ul. Bielawskiej, rozpocznie się budowa długo oczekiwanego kolektora do Obór. Wkrótce też na wodociąg i kanalizację doczekają się mieszkańcy Parceli.

Wymiana wodociągu wzdłuż ulicy Bielawskiej

Na ulicy Bielawskiej na odcinku między ulicą Rynkowa a ulicą Mirkowską rozpoczęły się prace związane z wymianą wodociągu. Na zlecenie Zakładu Gospodarki Komunalnej zadanie wykonuje lokalna firma Energo-Wac. Prace potrwają kilka tygodni. Wodociąg będzie wykonywany metodą przecisku wzdłuż ul. Bielawskiej. Nie przewiduje się konieczności zamknięcia ruchu na ul. Bielawskiej, ale z całą pewnością wystąpią utrudnienia w ruchu na tym odcinku ulicy. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Budowa sieci wodno-kanalizacyjnych

Dnia 24 lipca br. Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna, Kazimierz Jańczuk podpisał umowę z firmą Skanska S.A. na budowę kolektora ściekowego od przepompowni w Oborach do nowej oczyszczalni ścieków w Mirkowie. W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie kompleksowa modernizacja przepompowni w Oborach. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 3.178.98,32 zł brutto. Przewidziany termin realizacji to koniec sierpnia 2016 roku. Realizacja tego zadania ma kluczowe znaczenie dla zrzutu ścieków gminnych z terenu sołectw południowych.

Budowa sieci wodno-kanalizacyjne w Parceli

Dnia 18 lipca 2015 roku zostały komisyjnie otwarte koperty dotyczące wyłonienia wykonawcy na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej w Parceli. Zgłosiło się 20 firm. Trwa analiza złożonych wniosków.

Autor:

2015-07-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer