Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Kulturalny klub w remizie

W świetlicy OSP Skolimów działa Kulturalny Klub "Drabina". Każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Warsztaty kulinarne, zajęcia krawieckie, szkoła makijażu i kursy językowe - to tylko niektóre z propozycji, jakie czekają na mieszkańców przy ul. Pułaskiego 72.

Klub "Drabina" w konstancińskim Skolimowie został utworzony w ramach budżetu obywatelskiego, a swoją działalność zainaugurował w kwietniu tego roku. Placówka od samego początku jest pod skrzydłami Konstancińskiego Domu Kultury. – Mamy ofertę dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów – wylicza Małgorzata Jarecka, koordynator "Drabiny". – U nas nikt nie będzie się nudził.

Mimo wakacji, klub cały czas prężnie działa. W poniedziałki placówka zaprasza mieszkańców na bezpłatne warsztaty „Modnie, tanio i wygodnie”. Panie uczą się na nich m.in. szycia na maszynie. Są też zajęcia ze stylizacji sylwetki i nauka makijażu. Uczestniczkom spotkań praktycznych porad udziela Karolina Żarczyńska - projektantka mody, stylistka i wizażystka. Zapraszamy od godz. 17.30 do godz. 19.30. 

Cały czas prowadzone są też zapisy na wakacyjne zajęcia dla dzieci. Zaplanowano je na drugą połowę lipca i sierpnia. Czekają warsztaty gotowania (20, 22, 24 lipca oraz 17, 19, 21 sierpnia) i rękodzielnicze (21, 23 lipca; 18, 23 sierpnia), a także kurs konwersacyjny języka angielskiego i francuskiego (dla dzieci w wieku od 8 lat oraz dorosłych). Zgłoszenia przyjmowane są mailowo (drabinaskolimow@gmail.com) oraz telefonicznie (730-959-100 lub 22-484-20-20). Zajęcia są odpłatne. Koszt udziału w nich to 80 zł (kurs gotowania) i 120 zł (kurs językowy). Dla rodzin przewidziana jest zniżka - 20 proc.

Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się nowy sezon, który rusza we wrześniu. W planach jest uruchomienie zajęć pilates i jogi, warsztatów - dietetycznego gotowania i emisji głosu. Po wakacyjnej przerwie swoją działalność wznowi też Koło Gospodyń Miejskich. Kontynuowane będą również kursy językowe. Być może powstanie kabaret i

Bliższych informacji na temat poszczególnych zajęć można uzyskać pod nr tel.: 730-959-100 i 22-484-20-20, a także na Facebooku.

Uwaga! Opłaty za wakacyjne warsztaty należy wpłacać na konto Konstancińskiego Domu Kultury - pamiętajmy o podaniu imienia i nazwiska oraz nazwy zajęć i daty.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-07-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer