Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Latem oszczędzajmy wodę

Władze Konstancina-Jeziorny apelują do mieszkańców gminy, aby zrezygnowali w godz. od 6.00 do 23.00 z podlewania m.in. ogródków i trawników. Wszystko przez upały i długotrwałą suszę.

Latem pobór wody wzrasta niemal trzy krotnie. W upalne dni musimy być przygotowani na czasowe spadki ciśnienia w sieci wodociągowej, a miejscami nawet brak wody w kranach. Są to sytuacje sporadycznie, ale jeśli nie zaczniemy jej oszczędzać, będą zdarzały się coraz częściej. 

Dlatego Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy i Edward Skarżyński, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej apelują do mieszkańców, aby ograniczyli lub zrezygnowali z podlewania ogródków i trawników, napełniania basenów czy mycia samochodów. W godz. 6.00-23.00 woda z wodociągu miejskiego powinna być używana jedynie do celów spożywczych i higienicznych mieszkańców oraz zwierząt gospodarskich. A wszystko przez utrzymującą się suszę i upały. Jeżeli duży pobór wody będzie się utrzymywał, możliwe są przerwy w jej dostawie.

W związku z występującymi przerwami w dostawie wody m.in. w Turowicach, Zakład Gospodarki Komunalnej informuje o udostępnieniu dla mieszkańców beczkowozów z wodą pitną. Zastępcze punkty poboru wody znajdują się w rejonie firmy "TIMED" oraz na granicy Turowic i Kawęczyna - w pobliżu sklepu "Na skarpie". Punkty czynne są przez całą dobę.

Autor: Patryk Sierpsiak

2015-07-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer