Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nadchodzą tropikalne upały

Nad nasz region nadciągają tropikalne upały. Jak zapowiadają synoptycy, temperatura w wielu miejscach osiągnie w cieniu nawet 35 stopni Celsjusza. Taka pogoda może być niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt. Pamiętajmy, by w najbliższych dniach pić dużo wody oraz unikać wysiłku fizycznego i słońca.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego regionu ostrzeżenie pogodowe drugiego stopnia. Alert obowiązuje od 4 do 8 lipca - do godz. 20 .

Synoptycy w sobotę (4 lipca) zapowiadają temperaturę w granicach 31 stopni Celsjusza. Ale to dopiero początek, bo z każdym kolejnym dniem ma być coraz cieplej. W niedzielę (5 lipca) i poniedziałek (6 lipca) słupki rtęci powędrują nawet do 35 kreski, w cieniu. Ochłodzi się dopiero we wtorek (7 lipca), kiedy to temperatura spadnie do 29 stopni.

Biuro Zarządzania Kryzysowego UMiG Konstancin-Jeziorna przypomina: wysokie temperatury mogą być niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt.  Pamiętajmy, by w tych dniach pić dużo wody oraz unikać wysiłku fizycznego i słońca - zwłaszcza w godzinach południowych, gdy świeci ono najsilniej.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-07-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer