Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nowe Tęczowe Przedszkole

Przestronne sale dydaktyczne, nowoczesne zaplecze kuchenne, wspaniały plac zabaw i udogodnienia dla niepełnosprawnych – tak oto wygląda nowe gminne Tęczowe Przedszkole przy ul. Jaworskiego 3. Maluchy rozpoczną w nim naukę już 1 września.

Inwestycja, którą realizowała firma „Dorbud” z Kielc powstawała w błyskawicznym tempie. Prace budowlane ruszyły latem ubiegłego roku i zgodnie z umową miały trwać do 30 czerwca. Wykonawcy udało się jednak zakończyć je przed czasem. Firma w imieniu inwestora wystąpiła już do sanepidu i straży pożarnej o przeprowadzenie kontroli. – Po uzyskaniu od tych służb pozytywnych opinii, kolejnym krokiem będzie złożenie do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu – wyjaśnia Janusz Kołodziejczak, zastępca kierownika Wydziału Inwestycji i Remontów konstancińskiego magistratu. – Już 1 września dzieci i rodzice będą mogli w pełni cieszyć się z nowego przedszkola.

A te zmieniło się nie do poznania. W Tęczowym Przedszkolu jest nowoczesne zaplecze kuchenne, szatnie, sanitariaty i pomieszczenia administracyjne dla personelu. Na maluchy czekają kolorowe i przestronne sale dydaktyczne, w tym sala o pow. 125 mkw., która powstaje po złożeniu ściany dzielącej dwa mniejsze pomieszczenia. Całości dopełnia atrakcyjny plac zabaw. Budynek i znajdujące się w nim pomieszczenia w pełni przystosowane są do potrzeb niepełnosprawnych – zamontowana została winda i wykonano specjalne podjazdy. Powstał też parking, co z pewnością ucieszy zmotoryzowanych rodziców. Nowe Tęczowe Przedszkole w sumie ma pomieścić nawet 125 maluchów i będzie największą tego typu placówką w gminie. – Troska o edukację zawsze była i pozostanie naszym priorytetem – mówi Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Sukcesywnie tworzymy naszym najmłodszym mieszkańcom godne warunki do nauki i zabawy.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-07-14

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer