Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Speed badminton w Parku Zdrojowym

W konstancińskim Parku Zdrojowym rodzi się nowa świecka tradycja. Mieszkańcy oraz goście odwiedzający nasze miasto, w każdy wakacyjny poniedziałek o godz. 18.00 spotykają się, aby trenować szybko rozwijającą się dyscyplinę sportową – speed badminton.

Speed badminton jest dyscypliną sportową, którą mogą uprawiać wszyscy, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. W Parku spotykają się badmintoniści-amatorzy w wieku od 7 do 70 lat, w tym całe rodziny, od dziadków po wnuki. W czerwcu na zajęcia uczęszczało ok. 14 osób, w lipcu ich liczba wzrosła do 25. Z okazji Dni Konstancina w dniu 13 czerwca br. odbył się Turniej Speed Badmintona, w którym wzięło udział ponad 30 zawodników.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do zajęć w Parku Zdrojowym w każdy poniedziałek w godz. 18.00 – 20.00. Zajęcia prowadzi doświadczony trener badmintona, Adam Grzegorzewski. Zajęcia są bezpłatne.

Na czym polega speed badminton?

Speed badminton to sport rakietowy. Jest to dynamiczna gra o prostych zasadach. Wykorzystuje trwały i bezpieczny sprzęt. Pełen zestaw do gry to odpowiednia rakieta, lotki oraz boisko (linie tworzące kwadrat o boku 5,5 m). Nie wymaga montażu siatki. Nie ma też szczególnych wymagań i ograniczeń co do miejsca i terenu i jest odpowiednia dla grup w różnym wieku.

Ponadto gra ta oferuje solidną porcję radości z ruchu zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych oraz pozwala doskonalić kondycję i koordynację ruchową. Speed badminton to najmłodszy sport rakietowy, do uprawiania którego potrzebne są przede wszystkim chęci.

Speed badminton narodził się w Niemczech. W 2001 roku, grupa niemieckich sportowców połączyła najlepsze elementy badmintona, tenisa i squasha, tworząc nową grę świetnie nadającą się do stosowania z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, na każdym poziomie umiejętności. Każdy już po pięciu minutach radzi sobie z rakietką i lotką. Lotki są cięższe od lotek do tradycyjnego badmintona co pozwala na grę na dworze nawet podczas wiatru. Boiska to taśmy, które możemy rozłożyć gdziekolwiek (plaża, park, boiska) przytwierdzając je do podłoża odpowiednimi szpilkami czy ciężarkami.

Jest kilka odmian tego sportu. Speed badminton, Blackminton oraz coraz częściej organizowane eventy Snowminton czyli mecze rozgrywane na śniegu. W klasycznym speed badmintonie punkty liczymy do 16 w secie, a zwycięzca meczu musi mieć na swoim koncie 2 wygrane sety. W Blackmintonie gramy przede wszystkim w ciemności przy specjalnych lampach UV i odpowiednich świecących lotkach. Blackminton to gra na czas, gdzie tempo gry wynosi wg przepisów 8
minut, a zwycięża gracz który po sygnale posiada większą liczbę punktów.

Autor:

2015-07-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer