Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

W lipcu skoszą wały

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie na lipiec zaplanował koszenie wałów przeciwpowodziowych Wisły i Jeziorki. W tym roku wykonana zostanie także kompleksowa konserwacja rzeki Wilanówki oraz Kanału Habdzińskiego.

Jak informuje Wojewódzki Zarząd Melioracji i  Urządzeń Wodnych Oddział Warszawa Inspektorat Piaseczno, w tym roku zaplanowano dwukrotne koszenie wału lewego Wisły i Jeziorki na całym ewidencyjnym odcinku (pierwsze prace przeprowadzone zostaną w lipcu). 

Ponadto WZMiUW zamierza wykonać też kompleksową konserwację rzeki Wilanówki i Kanału Habdzińskiego. W tym przypadku roboty rozpoczną się po 15 sierpnia. – Z uwagi na obowiązujące przepisy i konieczność zgłaszania robót do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie nie ma możliwości przeprowadzenia robót na rzekach w pełnym zakresie – czytamy w piśmie przesłanym do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.


Autor: Patryk Siepsiak

2015-07-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer