Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wakacje wcale nie muszą być nudne

Wakacje wcale nie muszą być nudne. Przekonali się o tym uczestnicy półkolonii w Szkole Podstawowej w Opaczy. Przygotowano dla dzieci mnóstwo atrakcji - liczne zajęcia artystyczne, wycieczki i wyjazdy na basen. Na nudę nikt nie narzekał.

Szkolne półkolonie zorganizowano już po raz dziewiąty. W tym roku z dwutygodniowego wypoczynku w Opaczy skorzystała setka dzieci z gminy Konstancin-Jeziorna. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje. 

I tak. Swoje talenty artystyczne uczniowie szlifowali na warsztatach plastycznych i muzycznych. Były też wycieczki. Dzieci zawitały do wioski afrykańskiej w Sobanicach, gdzie m.in. grały na bębnach i strzelały z łuku. Ciekawym przeżyciem były też wizyty w Muzeum 2. Korpusu Polskiego w Józefowie i w „Czarodziejskiej Dolinie”. Tam dzieci przywitały wróżki i zaprosiły do swojego domu pełnego postaci z bajek. Uczniowie spacerowali też szlakiem ziejących ogniem smoków. Jednak najwięcej zabawy sprawiły wszystkim tajemnicze labirynty. Ponadto koloniści odwiedzili Muzeum Kolejnictwa oraz Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie, a sekrety przyrody poznawały w gospodarstwie agroturystycznym „Gajówka”.

Nie zapomniano o aktywności fizycznej. Dzieci szalały na zajęciach rekreacyjnych na basenie w Górze Kalwarii. Przez całe półkolonie nad ich bezpieczeństwem oprócz opiekunów czuwała także konstancińska straż miejska. Funkcjonariusze m.in. przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Uczniowie byli też w kinie. Wielką niespodziankę na zakończenie półkolonii przygotowała firma cateringowa dostarczająca posiłki. Był nią ogromny tort z fajerwerkami.

Autor: Organizatorzy/Patryk Siepsiak

2015-07-17

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer