Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Więcej niż uzdrowisko

Konstancin-Jeziorna to teraz "Więcej niż uzdrowisko". Nowe hasło i logo reklamowe mają pokazać, że nasze miasto słynie nie tylko z tężni solankowej, ale również jest doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku.

Logo i hasło reklamowe są efektem projektu "Kalejdoskop Konstancina" prowadzonego przez Konstanciński Dom Kultury. Ale nowa identyfikacja wizualna miasta jest tylko małym fragmentem gigantycznego przedsięwzięcia promocyjno-turystycznego, które ma rozreklamować dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Konstancina-Jeziorny. 

Inauguracja "Kalejdoskopu" odbyła się pod koniec czerwca. Z tej okazji w domu kultury "Hugonówka" otwarto multimedialne muzeum prezentujące historię jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Znalazły się w nim m.in. stare fotografie, mapy, pamiątki i dokumenty, przechowywane do tej pory w pamięci oraz domowych archiwach mieszkańców.

Ponadto w ramach projektu wytyczono tematyczne szlaki turystyczne (m.in. kajakowy, przyrodniczy, ornitologiczny i Stefana Żeromskiego) oraz ścieżki rowerowe m.in. śladami artystów, filmowy Konstancin i wiele innych. – "Kalejdoskop" obejmuje również wydanie nowych publikacji: przewodnika turystycznego, map oraz albumów - „Artyści dawnego Konstancina” i „Wycinanka Polska” – wymienia Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor KDK. – W przygotowanym audiobooku swojego głosu użyczyła Krystyna Czubówna.

Z kolei nową infrastrukturę turystyczną tworzyć będą zlokalizowane w różnych miejscach miasta infokioski oraz zewnętrzny system wystawienniczy. Twarzą "Kalejdoskopu Konstancina" został Karol Strasburger, znany aktor i mieszkaniec Konstancina-Jeziorny. – Tutaj się wychowałem, chodziłem do szkoły, jeździłem na rowerze i biegałem po lesie – wspomina prowadzący "Familiadę". – Potem wyjechałem, ale dziesięć lat temu wróciłem. Zawsze pamiętałem Konstancin jako zielony, wakacyjny, piękny. To z pewnością jeden z powodów, dla których ludzie tu się osiedlają.

Dopełnieniem całości będzie strona internetowa - www.visitkonstancin.pl, na której znajdziemy wszystkie potrzebne turyście informacje, w tym m.in.: bazę noclegową i gastronomiczną, a także atrakcje i zabytki gminy Konstancin-Jeziorna. Strona dostępna będzie również na urządzeniach mobilnych. Unia na realizację projektu dała prawie pół miliona złotych.

Projekt Kalejdoskop Konstancina współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

Autor: Patryk Siepsiak

2015-07-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer