Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Będzie jaśniej i bezpieczniej

Trwa modernizacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Po jej zakończeniu na ulicach będzie jaśniej, a przede wszystkim bezpieczniej.


Nowe oprawy

Wkrótce zakończą się roboty związane z modernizacją oświetlenia na drodze dojazdowej do wiatraka w Łęgu (etap I i II za kwotę 61.500 zł, w tym 6.000 zł to środki z funduszu sołeckiego), a także w Konstancinie-Jeziornie na: ul. Strumykowej (za 25 tys. zł), w ciągu - ul. Literatów (90 tys. zł) i ul. Miłej (21 tys. zł) oraz na ul. Powsińskiej w Bielawie (ponad 44 tys. zł). Z kolei w Bielawie, Borowinie, Słomczynie i Konstancinie-Jeziornie za 60 tys. zł zostaną wymienione wysięgniki i zamontowane nowe oprawy oświetleniowe. Stare lampy zostaną zastąpione ledowymi także w Skolimowie (koszt inwestycji to 162 tys. zł). 

Na wsi i w mieście

To jednak nie wszystko. Nowe odcinki oświetlenia drogowego pojawią się także w: Bielawie (ul. Ścienna), Kępie Oborskiej i Obórkach. Pieniądze na ich wykonanie pochodzą z funduszu sołeckiego wymienionych miejscowości. Jednak urząd na tym nie poprzestaje. W trakcie opracowywania są dokumentacje projektowe, za łączną kwotę 35 tys. zł, umożliwiające wykonanie w kolejnych latach doświetlenia ul. 1000-lecia Państwa Polskiego i pl. Zgody (ciągi piesze) oraz okolicy ul. Jaworskiego w Konstancinie-Jeziornie, a także oświetlenia ul. Śnieżnej w Słomczynie. Jaśniej, a przede wszystkim bezpieczniej będzie też na przejściach dla pieszych. 

Dokumentacja opracowywana

Dokumentacja jest w trakcie opracowywania. Magistrat zapłaci za nią 38 tys. zł. Część projektów jest już gotowa, co umożliwiło ogłoszenie pierwszego z dwóch planowanych przetargów. Prace ruszą zimą lub wczesną wiosną. Pierwszy etap obejmuje doświetlenie 11 – z docelowo 23 – przejść zlokalizowanych w ciągach ul.: Warszawskiej, Wilanowskiej (również w Kawęczynie), Piaseczyńskiej, Pułaskiego i Chylickiej. 

Więcej pieniędzy

– By zrealizować powyższe plany Rada Miejska, na wniosek burmistrza, podjęła decyzję o zwiększeniu - z 300 tys. zł do 1.015,000 zł - środków m.in. na ten cel – wyjaśnia Mirosław Michalak, kierownik Wydziału Dróg Gminnych. Do końca grudnia ma być też gotowy projekt budowy oświetlenia ul. Sarenki w Kawęczynku, części Parku Zdrojowego - w okolicach Konstancińskiego Domu Kultury, drogi wewnętrznej na os. Grapa - pomiędzy ul. Mickiewicza a ul. Kopernika w Konstancinie-Jeziornie oraz drogi w Kępie Oborskiej.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-11-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer