Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nowe stawki podatku od nieruchomości

Od nowego roku w gminie Konstancin-Jeziorna zmienią się stawki podatku od nieruchomości. Będą on wyższe od dotychczasowych o 7 procent.

Radni zadecydowali 

Radni o zmianie podatku od nieruchomości zadecydowali na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 21 października. Nowe, wyższe o 7 proc., stawki zostały przyjęte jedenastoma głosami za - przy ośmiu przeciw i dwóch wstrzymujących się. – Jest to pierwsza podwyżka od 3 lat –wyjaśnia Agnieszka Sobieraj, kierownik Referatu Podatków i Opłat za Odbiór Odpadów Komunalnych magistratu. – Samorząd potrzebuje środków finansowych na zadania inwestycyjne realizowane przez gminę.

Wyższe o 7 proc.

Co nas czeka w przyszłym roku? Od stycznia właściciele nieruchomości mieszkalnych zapłacą za metr kwadratowy 0,61 zł zamiast 0,57 zł podatku. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą podatek wyniesie 20,33 zł za m kw. (dotychczas 19 zł). Podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wzrośnie z obecnych 0,70 zł za m kw. do 0,75 zł. Należy podkreślić, że konstancińskie stawki podatku od nieruchomości są niższe od tych dopuszczonych przez Ministra Finansów oraz tych obowiązujących w sąsiednich gminach.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-11-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer