Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pożegnalny piknik w oborskim pałacu

W najbliższych dniach (13-15 listopada) po raz ostatni będzie można zwiedzić pałac w Oborach. Niestety, mieszczący się w nim Dom Pracy Twórczej im. Bolesława Prusa z końcem miesiąca zostanie zlikwidowany. Obiekt ma wrócić do spadkobierców właścicieli - rodziny Potulickich.

Wraca do spadkobierców

Dom Pracy Twórczej im. Bolesława Prusa w Oborach przechodzi do historii. Jego siedzibę, XVII-wieczną magnacką rezydencję, 1 grudnia ma przejąć spadkobierczyni dawnych właścicieli - Teresa Potulicka-Łatyńska. Tak w lipcu zadecydował Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie. 

Piknik pożegnalny

W najbliższych dniach (13-15 listopada) w oborskim kompleksie pałacowo-parkowym, administrowanym do tej pory - w imieniu ministerstwa kultury - przez Fundację Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej, odbędzie się pożegnalny kiermasz, połączony z piknikiem i wyprzedażą garażową. W godzinach od 10.00 do 15.00 będzie można bezpłatnie zwiedzać pałac i przypomnieć sobie jego historię, ale także zakupić meble i sprzęt zdobiące do tej pory jego pomieszczenia. Zapraszamy!

Autor: Patryk Siepsiak

2015-11-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer