Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wypełnij ankietę online

Miasto stołeczne Warszawa planuje rozwój systemu „Parkuj i Jedź”. Nowe parkingi miałyby stanąć w wybranych gminach Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, do którego należy m.in. Konstancin-Jeziorna. Zanim plany te zostaną wprowadzone w życie, stołeczni urzędnicy chcą poznać preferencje komunikacyjne mieszkańców ościennych gmin i zachęcają do wypełnienia ankiety online.

Parkuj i jedź 

Działający w Warszawie system „Parkuj i Jedź” pozwala kierowcom pozostawić swoje auta w wyznaczonych do tego miejscach, wygodnie przesiąść się do komunikacji publicznej i w ten sposób kontynuować podróż np. metrem do centrum miasta lub innych stołecznych dzielnic. 

Potrzebna analiza

Aby sprostać zmieniającym się uwarunkowaniom transportowym oraz wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców m.in. dojeżdżającym codziennie do stolicy, firma "Collect Consultin" - na zlecenie m.st. Warszawa - przystąpiła do opracowania "Analizy możliwości rozwoju systemu parkingów „Parkuj i Jedź” dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego do roku 2023". 

Wypełnij ankietę

Jednym z elementów przygotowywanego dokumentu jest poznanie preferencji komunikacyjnych oraz opinii i sugestii mieszkańców gmin należących do Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Ma w tym pomóc badanie ankietowe, które jest prowadzone m.in. na parkingach, przystankach komunikacji publicznej oraz ulicach miasta. Dedykowana ankieta dostępna jest także online. Wystarczy kliknąć na ten link

Unijne pieniądze

Rezultatem opracowania będzie wskazanie propozycji docelowych lokalizacji nowych parkingów „Parkuj i Jedź” na terenie WOF, do którego należny 40 gmin, w tym Konstancin-Jeziorna. Planowane inwestycje mają być współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-11-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer