Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zapraszamy na wernisaż

Konstanciński Dom Kultury, z okazji 35. rocznicy powstania Solidarności, zaprasza na wernisaż plakatów i afiszów. Otwarcie wystawy w najbliższą sobotę (7 listopada) o godz. 17.00.

Wystawa w rocznicę

W tym roku obchodzimy 35. rocznicę powstania Solidarności, jednego z największych zrywów wolnościowych i ruchów obywatelskich w historii XX w., którego powstanie doprowadziło do pokojowego obalenia komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej. Wystawa ponad 40 plakatów z lat 1980-81 przypomina ten niezwykły okres i jest świadectwem twórczości towarzyszącej robotniczym protestom, a następnie ruchowi społecznego oporu wobec władz komunistycznych w okresie stanu wojennego.

Historia ujęta na plakacie

Na wystawie pokazane zostaną plakaty wykonywane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów - słynnych polskich grafików, przedstawicieli polskiej szkoły plakatu. Plakaty nie tylko upamiętniają heroiczny okres powstania 10 milionowego ruchu, jakim była Solidarność. Dzisiaj, w okresie rozwijającego się terroryzmu, przypominają o tym, że trudne i konfliktowe sytuacje można rozwiązywać wyrzekając się przemocy.

Wernisaż w sobotę

Na wernisaż zapraszamy w najbliższą sobotę (7 listopada) o godz. 17.00. Wystawa czynna do 5 stycznia 2016 r. od wtorku do niedzieli w godz. 11.00 - 18.00. Wstęp woln.

Autor: KDK

2015-11-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer