Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ankieterzy zapytają o ogrzewanie

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna w najbliższych dniach (od 21 maja do 13 czerwca) mogą spodziewać się wizyty ankietera. Pracownicy firmy "Nowa Energia" będą przeprowadzać spis systemów grzewczych istniejących w budynkach. Dane te są niezbędne do opracowywanego przez gminę planu gospodarki niskoemisyjnej.

Plan gospodarki niskoemisyjnej jest strategicznym dokumentem. Na zlecenie gminy przygotowuje go firma "Nowa Energia - Doradcy Energetyczni Bogacki, Osicki, Zieliński" z Katowic. To właśnie jej pracownicy od 21 maja do 13 czerwca mogą zapukać do drzwi wybranych mieszkańców miasta i gminy. Ankieterzy będą pytać m.in. o: powierzchnię grzewczą budynku, rodzaj i ilości stosowanego paliwa, a także o moc posiadanych urządzeń grzewczych. Zebrane dane pomogą w przygotowaniu wspomnianego już planu. 

Ankietyzacja prowadzona będzie od poniedziałku do soboty w godz. 9- 20. Wszelkich informacji na ten temat udzielają pracownicy "Nowej Energii" pod nr tel.: 32-209-55-46 (w dni powszednie w godz. 9-18). Serdecznie zachęcamy do udziału w badaniu i prosimy o przekazanie ankieterom wszelkich niezbędnych informacji, za co z góry dziękujemy.

Warto podkreślić, że posiadanie planu gospodarki niskoemisyjnej jest warunkiem uzyskania wsparcia unijnego na dofinansowanie szeregu inwestycji, których efektem ma być m.in.: redukcja emisji gazów cieplarnianych, zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, a także poprawa jakości powietrza.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-05-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer