Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bezpłatne badania mammograficzne

Od 12 do 15 maja, a następnie 18 maja mieszkanki gminy Konstancin-Jeziorna mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych. Skorzystaj z okazji, zanim będzie za późno.

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Jest bezbolesne, trwa kilka minut, a wykonywane regularnie może uratować życie. Mieszkanki gminy Konstancin-Jeziorna bezpłatnie przebadają się w dniach 12-15 maja w specjalnym mammobusie "Lux Med-u", który we wtorek stanął przy Gościńcu Kołomyja (ul. Warszawska).

Panie w wieku od 50 do 69 lat na badanie nie muszą mieć skierowania, gdyż objęte są Programem Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Konstancinianki (w wieku 40-49 oraz 70-75), które nie kwalifikują się na badanie w ramach wspomnianego programu także będą mogły skorzystać z mammografii. Dla nich badanie opłacane jest ze środków EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Jednak w tym przypadku niezbędne jest skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji. 

Na badania w ramach obu programów należy wcześniej się zarejestrować pod nr tel. 58-666-24-44. Infolinia czynna jest 7 dni w tygodniu. Więcej informacji na stronach: www.fundusze.mammo.pl i www.mammo.pl.

18 maja pojawi się kolejna okazja na bezpłatne badanie. Będą z niej mogły skorzystać kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ. Pozostałe panie za badanie muszą zapłacić. Akcja rozpocznie się o godz. 9.00. Mammobus tym razem zaparkuje obok Przychodni Grapa przy al. Wojska Polskiego 4 w Konstancinie-Jeziornie. Zapisy pod numerami telefonów: 42-254-64-10 lub 517-544-00. Zrób badania, zanim będzie za późno!

Autor: Patryk Siepsiak

2015-05-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer