Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Huczne święto strażaków

To było wielkie, strażackie święto. W minioną niedzielę (10 maja) w konstancińskim Parku Zdrojowym druhowie z Cieciszewa z wielką pompą obchodzili jubileusz 90-lecia swojej jednostki. Zagrały orkiestry dęte. Wręczono odznaczenia i wyróżnienia, a na koniec wszyscy doskonale bawili się na pikniku strażackim.

Uroczystości z okazji jubileuszu 90-lecia OSP Cieciszew i powiatowych obchodów Dnia Strażaka miały podniosłą i bogatą oprawę. Nawet kapryśna pogoda nie zdołała pokrzyżować organizatorom planów. Było hucznie i z wielką pompą, jak przystało na prawdziwą strażacką imprezę.

Na początek mieszkańcy mogli podziwiać paradę orkiestr dętych, która w towarzystwie mażoretek, pocztów sztandarowych, strażaków, druhów z miejscowych i zaprzyjaźnionych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zaproszonych gości przeszła ulicami Konstancina-Jeziorny. W Parku Zdrojowym czekał na wszystkich moc atrakcji. 

Oficjalne obchody rozpoczęła polowa msza święta w amfiteatrze. Koncelebrowali ją: ks. Bogdan Przegaliński - dziekan dekanatu konstancińskiego, ks. Jacek Dzikowski - proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Słomczynie i ks. Jan Tondera - proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie-Jeziornie. Po nabożeństwie druhowie z OSP w Cieciszewie pożegnali swój stary sztandar. Nowy,  prezes jednostki Wojciech Kowalczyk odebrał z rąk Zbigniewa Kaliszyka z Zarządu Głównego Związku OSP. Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia druhom ochotnikom medali, odznaczeń, a zawodowym strażakom awansów. Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna podziękował jubilatom za trud ich codziennej pracy, poświęcenie i zaangażowanie. Wielu sukcesów i pomyślności w życiu zawodowym i osobistym życzyli strażakom m.in.: Janusz Piechociński - wicepremier i minister gospodarki oraz starosta Wojciech Ołdakowski. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Na scenie wystąpiły orkiestry dęte z Nadarzyna i Płońska, a na deser - miejscowy zespół Old Stars Konstancin. Przez cały dzień w Parku Zdrojowym trwał piknik. Dzieci mogły zobaczyć m.in. prawdziwy wóz strażacki, wejść do jego kabiny czy przymierzyć hełm. Każdy znalazł coś dla siebie, nieważne ile miał lat.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-05-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer