Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Jabłoń pani Wandy czeka na głosy

1 czerwca rusza głosowanie na „Drzewo Roku”. W konkursie Klubu Gaja bierze udział „magiczna” jabłoń Wandy Morawskiej z Konstancina-Jeziorny. Zachęcamy do głosowania.

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłanych zostało aż 115 zgłoszeń. Na liście finalistów znalazło się 16 drzew, a wśród nich 67-letnia jabłoń Wandy Morawskiej. Drzewo ma dla mieszkanki Konstancina-Jeziorny ogromną wartość sentymentalną, gdyż zostało zasadzona przez jej rodziców. Wyróżnia się majestatycznym kształtem korony, wzbudzając zainteresowanie i zachwyt przechodniów. W konkursie znalazła się w dość osobliwy sposób - pani Wanda znalazła w skrzynce na listy kartkę, a na niej nieznajomy przechodzień napisał, że od lat podziwia jej jabłoń i zachęca, aby zgłosiła ją do konkursu na „Drzewo Roku”. Konstancinianka uważa, ze jest wiele pięknych i ciekawych drzew, lecz jej jabłoń jest najdroższa na świecie – przypomina jej o rodzicach oraz czasach młodości.

Finaliści konkursu muszą się przygotować do rywalizacji. „Drzewo Roku 2015” wybiorą internauci. Aby móc zagłosować, trzeba wejść na stronę internetową konkursu. Pod adresem: www.drzeworoku.pl znajdziemy specjalny formularz. 

Po wyszukaniu na liście jabłoni pani Wandy, klikamy "Głosuj" (drzewko w prawym dolnym rogu zdjęcia), następnie akceptujemy regulamin, w okienku dialogowym podajemy swój adres e-mail i gotowe. W naszej skrzynce pocztowej powinna pojawić się wiadomość z linkiem - dopiero kiedy na niego klikniemy, głos będzie ważny. Uwaga! Jeśli nie skrzynce odbiorczej nie ma wiadomości z linkiem, należy sprawdzić folder spam swojej poczty.

Zabawa trwa do 30 czerwca. Zachęcamy do głosowania. Potężną jabłoń możemy podziwiać przy ul. Wilanowskiej 46 (adres podajemy za zgodą pani Wandy).

Fot. Klub Gaja/Tomasz Pikuła

Autor: Patryk Siepsiak

2015-05-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer