Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rodzinny piknik rowerowy

W najbliższą niedzielę (24 maja) od 10.00 przy McDonald’s w Bielawie, koło Konstancina-Jeziorny odbędzie się rodzinny piknik rowerowy organizowany w ramach programu ”Bezpieczna Jazda”. Podczas imprezy na uczestników czekają zabawy edukacyjne, konkursy i wiele więcej atrakcji. Przyjdź i poznaj zasady bezpieczeństwa na drodze!

Piknik rowerowy przy konstancińskim McDonald’s to impreza zaadresowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Jego celem jest pokazanie im zasad zachowania ostrożności w ruchu drogowym. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji i zabaw, które mają pokazać, jak ważne jest bezpieczeństwo rowerzystów na drodze i jak je zachować.

Głównym punktem imprezy jest miasteczko rowerowe, na którym uczestnicy pod okiem ekspertów poznają zasady zachowania w ruchu drogowym. Miasteczko składa się z toru imitującego ulice, na którym znajdują się mini-znaki drogowe oraz sygnalizator świetlny. Dzięki tak odwzorowanej trasie ruchu, dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat zasad poruszania się na drodze czy znajomości znaków drogowych.

Kolejnym z ważnych elementów zachowania bezpieczeństwa jest znajomość podstaw pierwszej pomocy. Dla uczestników imprezy, zarówno tych najmłodszych jak i ich rodziców, przygotowano pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Dodatkowo podczas niedzielnej imprezy zostanie uruchomiony punkt bezpłatnego przeglądu rowerów. Każdy, kto przyjedzie na piknik rowerem będzie mógł sprawdzić swój sprzęt pod kątem technicznym i przekonać się, czy spełnia wszystkie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dla najmłodszych uczestników pikniku zostały przygotowane zabawy plastyczne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będą oni mogli także sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując testy z zakresu poruszania się po drodze. W nagrodę czekają opaski oraz kamizelki odblaskowe.

Rodzinny piknik rowerowy to element programu „Bezpieczna Jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”. Program ten przeznaczony jest dla uczniów klas IV publicznych szkół podstawowych. Jego celem jest szerzenie wśród najmłodszych wiedzy na temat zasad ruchu drogowego i zwiększanie ich świadomości w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Ideą programu jest także utrwalanie pozytywnych postaw poprzez propagowanie bezpiecznej jazdy na rowerze i powszechne używanie kamizelek odblaskowych oraz kasków. Kolejna edycja programu wystartuje już we wrześniu br.


Autor: Biuro Prasowe McDonald's

2015-05-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer