Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wmurowano kamień węgielny

To było historyczne wydarzenie. W piątek (15 maja) podpisano akt erekcyjny oraz wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego ratusza gminy Konstancin-Jeziorna. Inwestycja ma być gotowy do końca listopada przyszłego roku.

Na tę inwestycję władze gminy, urzędnicy i mieszkańcy Konstancina-Jeziorny czekali od lat. Teraz staje się ona faktem. Na działce przy ul. Nowopiaseczyńskiej, gdzie powstaje nowy ratusz prace prowadzone są już od kilku miesięcy. W piątek (15 maja), by tradycji stało się zadość podpisano akt erekcyjny oraz wmurowano kamień węgielny pod jego budowę.

W uroczystości oprócz konstancińskich samorządowców udział wzięli m.in.Wojciech Ołdakowski - starosta piaseczyński, Ludwik Rakowski - burmistrza dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, włodarze sąsiednich gmin, przedstawiciel firmy projektanckiej, wykonawca inwestycji, pracownicy urzędu i zaproszeni goście. Wszystkich przywitał Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy, który krótko przedstawił historię starań o realizację przedsięwzięcia. Głos zabrał też Alejandro Urciuolo Muratti, pełnomocnik wykonawcy - firmy "Coprosa Polska Sp. z o.o.".

Po przemówieniach ksiądz kanonik Bogdan Przegaliński, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Mirkowie i dziekan dekanatu konstancińskiego poświęcił plac budowy. Głównym punktem uroczystości było odczytanie i podpisanie aktu erekcyjnego inwestycji. Swoje podpisy na dokumencie złożyli: burmistrz Kazimierz Jańczuk, Andrzej Cieślawski - przewodniczący rady miejskiej, Alejandro Urciuolo Muratti i Wojciech Kotecki z pracowni "Brzozowski Grabowiecki Architekci” Sp. z o.o.

Następnie akt został umieszczony w tzw. "kapsule czasu", do której zgodnie z tradycją włożono też kilka dodatkowych przedmiotów. Wśród nich m.in.: kwietniowy egzemplarz Biuletynu Informacyjnego Gminy, aktualny numer "Kuriera Południowego", pendrive z dokumentacją i wizualizacjami projektu ratusza. Na koniec metalową tubę wmurowano w fundamenty powstającego budynku.

W nowym ratuszu znajdą się wszystkie wydziały i biura konstancińskiego urzędu, które obecnie rozmieszczone są w kilku lokalizacjach miasta. Oprócz części dla urzędników, w budynku powstanie też przestronny punkt obsługi mieszkańców i sala konferencyjna, a przed budynkiem wygodny parking. Na parterze przewidziano też część komercyjną, pod wynajem dla firm i instytucji takich jak poczta czy bank.  Zgodnie z umową, nowa siedziba władz Konstancina-Jeziorny ma być gotowa do końca listopada przyszłego roku. Za realizację inwestycji odpowiada wyłonione w przetargu polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, którego liderem jest spółka "Coprosa".

Autor: Patryk Siepsiak

2015-05-17

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer