Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zapraszamy na Noc Muzeów

Wystawa współczesnej fotografii artystycznej, wizyta w domu Stefana Żeromskiego oraz pokaz obrazów olejnych i rysunków autorstwa Maurycego Mędrzyckiego - to konstancińskie propozycje na tegoroczną Noc Muzeów. Zapraszamy w najbliższą sobotę (16 maja) do m.in. Konstancińskiego Domu Kultury i Villi la Fleur.

KDK po raz kolejny włącza się do niezwykłej imprezy jaką jest Noc Muzeów. Z tej okazji w sobotę (16 maja) będzie można obejrzeć, w ramach Warszawskiego Festiwalu Fotografii, wystawę współczesnej fotografii artystycznej. Na zainteresowanych przygotowano dodatkowo warsztaty fotografii bezobiektywowej. Start o godz. 15.00. Do późnych godzin nocnych czynna będzie też kawiarenka mieszcząca się w Hugonówce.

Podczas Nocy Muzeów będzie też można zwiedzić dom Stefana Żeromskiego przy ul. Żeromskiego 4 w Konstancinie-Jeziornie, gdzie na wszystkich odwiedzających czekają niespodzianki. Warto też zajrzeć do Villi la Fleur przy ul. Szpitalnej 14. Tam zaplanowano specjalny pokaz obrazów olejnych i rysunków autorstwa Maurycego Mędrzyckiego, z kolekcji Marka Roeflera. Wstęp jest oczywiście bezpłatny. Miłośnicy sztuki zobaczą też dzieła znakomitych artystek-emigrantek takich jak Alicja Halicka czy Mela Muter. Wybór dopełni rzeźba Art déco autorstwa Jana Lamberta-Ruckiego. Prawdziwym rarytasem dla zainteresowanych środowiskiem artystycznym Paryża będą też eksponowane rysunki i litografie Amedeo Modiglianiego, André Salmona oraz Mojżesza Kislinga. Zapraszamy!

Autor: Patryk Siepsiak

2015-05-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer