Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bezpłatne szkolenia

Przedsiębiorcy z gminy Konstancin-Jeziorna ponownie mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń i wykładów organizowanych przez warszawskie Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Najbliższe odbędą się 21, 27 i 28 października. 

Szkolenia i wykłady

Na przedsiębiorców czekają szkolenia i wykłady specjalistów. Najbliższe odbędzie się już w najbliższą środę (21 października) - o metodologii i praktyce MBTI będzie mówiła Bożena Roczniak. Na kolejnych spotkaniach (27 i 28 października) dowiemy się  tego jak zdobyć środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Nauczymy się rozliczać podatek od usług i towarów oraz poznamy zasady naliczania składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz fundusz pracy.

Program szkoleń
 • 21 października w godz. 17.00-21.00
  Metodologia i praktyka MBTI, czyli jak budować na różnicach
  Spotkanie w ramach cyklu „Rodzinni przedsiębiorczym-rodzinni rodzinnym” połączone z wykładem Bożeny Roczniak 
 • 27 października w godz. 17.00-21.00
  Prawo autorskie
  Spotkanie networkingowe Stołecznego Forum Przedsiębiorczości połączone z wykładem Joanny Hetman-Krajewskiej 
 • 27 października w godz. 9.00-13.00
  Jak zacząć - środki na własny start
  Spotkanie przygotowane przez MJWPU, Urząd Pracy, BGK, KIG i Centrum Przedsiębiorczości Smolna
 • 28 października w godz. 10.00-12.00
  Podatek od towarów i usług (VAT)
  Szkolenie przygotowane przez Trzeci Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście
 • 28 października w godz. 12.00-15.00
  1. Zasady rozliczania składek należnych na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, fundusz pracy i fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych;
  2. Świadczenia przysługujące z tytułu podlegania ubezpieczeniom społecznym

Ponadto, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa zaprasza na Europejskie Wykłady Otwarte. Info na stronie: www.europedirect.um.warszawa.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie)

Zgłoszenia

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mail: centrum.przedsiebiorczosci@um.warszawa.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie). Szczegóły dostępne są na stronie internetowej: www. firma.um.warszawa.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie)

Centrum dla przedsiębiorców
Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Smolnej 4 w Warszawie zostało uruchomione ponad dwa lata temu. To pierwsza taka placówka w stolicy, gdzie w jednym miejscu można załatwić niemal wszystkie sprawy najważniejsze dla rozwoju własnej firmy - od zorganizowania biura, poprzez prowadzenie rozmów z klientami i kontrahentami, aż po udział w warsztatach i konferencjach. W centrum otrzymamy też pomoc merytoryczną dotyczącą prowadzenia biznesu.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-10-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer